Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.08 09:05

Sinkevičius: „valstiečiai“ turėtų prisijungti prie Europos žaliųjų

LRT.lt 2019.08.08 09:05

Su paskirtąja Europos Komisijos pirmininke susitikęs ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius gavo ir prezidento bei Vyriausybės palaiminimą. Nors Ramūnas Karbauskis prognozuoja, kad V. Sinkevičiaus kandidatūra į EK Seime sulauks absoliutaus palaikymo, pats politikas nesijaučia toks užtikrintas.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat sako, kad balsavimas Seime – tik formalumas. Vis dėlto ten labai prieštaraujančių V. Sinkevičiaus kandidatūrai nėra, tačiau opoziciją piktina, kad dėl kandidatūros nebuvo tartasi.

„Tikrai mačiau opozicinių partijų nuogąstavimusi. Taip, „valstiečių“ frakcija yra išreiškusi man palaikymą, tačiau net su koalicijos frakcijomis nebuvau susitikęs ir nesu garantuotas dėl nė vienos iš jų paramos“, – ketvirtadienį „Žinių radijuje“ sakė V. Sinkevičius.

Mažiausiai trys vietos, kuriose V. Sinkevičiui reikės gauti paramą, – Lietuvos Seimas, Europos Komisijos komitetas ir Europos parlamentas. Anot kandidato, sunkiausia bus Europos parlamento klausymuose.

V. Sinkevičius palaiko poziciją, kad „valstiečių“ partijai vertėtų prisijungti prie Europos žaliųjų, nors, anot jo, nuomonių išsiskyrimo kai kuriais klausimais netrūksta.

„Manau, kad strategiškai mūsų tikslas turėtų būti suartėti, nes visi neišvengiamai spręsime tą pačią problemą – klimato kaitą“, – tikino ministras.

EK vadovei dėstė savo nuomonę

Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius jau buvo nuvykęs į Briuselį, kur susitiko su išrinktąja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Layen.

V. Sinkevičius tikino, kad prieš susitikimą itin jaudinęsis, bet EK vadovė palikusi gerą įspūdį.

„Kalbėjome apie sritis, iššūkius, kurie laukia Europos, kuriuos privalu spręsti“, – tikina ministras.

Paklaustas, kokio posto vis dėlto jis siektų, kandidatas neslėpė, kad sritis turėtų būti artima dabartinei.

„Norėčiau tokio, kuris būtų pakankamai svarbus. Kur galėčiau realizuoti savo kompetencijas ir žinias. Labai svarbu kad galimybė būtų sukurti kažką svaraus ir tarnautų ateityje“, – sakė ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi