Lietuvoje

2019.08.08 06:56

Lietuvą skalauja galingi lietūs

pataria, kaip elgtis
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.08.08 06:56

Ketvirtadienį Lietuvą visą dieną skalbs lietūs, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Inga Grigorjanc. Savo ruožtu, „Grinda“ įspėja vilniečius ir dalija patarimus, kaip elgtis užklupus smarkiai liūčiai.

Ketvirtadienį orai nebus malonūs, nes ciklonas keliaus per visą Lietuvą. Jis atneš nemažai lietaus, ypač į pietinius ir rytinius rajonus. Ten daug kur lis smarkiai, jo neišvengs ir vakariniai rajonai. Antroje dienos pusėje stiprės ir vėjas. Daugiausia pietų, rytų Lietuvoje. Kai kur vėjo gūsiai sieks 15–18 m/s. Kadangi bus gana apniukę, temperatūra svyruos nuo 17–22 laipsnių šilumos.

Penktadienį lietaus kiekis bus mažesnis, bet orai ir toliau nelepins. Orus lems žemo slėgio sūkurys. Visoje Lietuvoje vyraus apniukę orai, lietaus nors bus šiek tiek mažiau, bet daugelyje rajonų vis tiek palis.

Trečiadienį „Grinda“ įspėjo, kad ketvirtadienį Vilniuje žadama rimta liūtis: „Kai kurių meteorologijos tarnybų vertinimu, sostinėje gali iškristi iki 30 mm kritulių, kitos skaičiuoja, kad toks kritulių kiekis iškris vos per kelias valandas“.

„Grinda“ išskyrė praktinius patarimus, jei lietus užkluptų automobilyje:

– Stebėkite eismo sąlygas ir reaguokite į specialiųjų tarnybų nurodymus. Didesnių liūčių metu į kritines Vilniaus miesto vietas „Grindai“ išsiunčia budinčius ekipažus, kurie nukreipia eismą aplinkiniais, neužliejamais maršrutais.

– Sumažinkite greitį – didelės liūties metu sumažėja matomumas, todėl per didelis greitis kelia pavojų visų eismo dalyvių saugumui. Be to, dideliu greičiu važiuojant net ir per negilią balą, sukeliamos bangos gali užpilti automobilio variklį.

– Nerizikuokite važiuodami per užsemtus gatvių plotus. Neretai pasitaiko atvejų, kad stiprus vandens slėgis vamzdynuose „iššauna“ šulinių dangčius, todėl užtvindytose atkarpose yra rizika įsmukti į atvirą šulinį.

– Jei kyla abejonių, ar automobilis saugiai įveiks užtvindytą atkarpą, – geriau rinkitės saugesnį aplinkinį maršrutą. Visada galite pasinaudoti „Waze“ ar kita navigacijos programėle.