Lietuvoje

2019.08.07 21:37

Opozicijai trūksta argumentų dėl Sinkevičiaus eurokomisaro kandidatūros

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.07 21:37

Su paskirtąja Europos Komisijos pirmininke susitikęs ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius gavo ir prezidento bei Vyriausybės palaiminimą. Gitanas Nausėda sako, kad beliko formalumas - balsavimas Seime. Ten labai prieštaraujančių V. Sinkevičiaus kandidatūrai nėra, tačiau opoziciją piktina, kad dėl kandidatūros nebuvo tartasi.

Prezidentas sako, kad susitarimas siųsti ekonomikos ir inovacijų ministrą valdžioje pasiektas. Esą dėl jo balsavimas Seime – belikęs formalumas.

„Susitikimas, kalbantis telefonu su Ursula von der Leyen, buvo įvertintas kaip sėkmingas, kandidatas prisistatė labai gerai. Kalbama apie labai reikšmingą postą“, – trečiadienį sakė G. Nausėda.

V. Sinkevičius sako, kad postai paaiškės kur kas vėliau - jie dar gali keistis, priklausomai nuo to, kokius politikus visos Europos Sąjungos šalys deleguos. Dabartinis eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis sako, kad postas priklauso nuo įvairių veiuksnių, bet visi jie svarbūs.

„Pagal diskusijas su Europos Parlamentu, Europos Taryba, kaip mato naujus prioritetus erdvėje, kokią kompetenciją turi komisarai, kokios savybės, kur ko reikia. Maisto, sauga, pramonė, žemės ūkis – svarbūs ar nesvarbūs? Mano galva – svarbūs“, – sako V. P. Andriukaitis.

Koalicijos partneriai nemato priežasčių nepalaikyti V. Sinkevičiaus kandidatūros. Opozicija V. Sinkevičių irgi giria, tačiau teigia, kad jį pasiūlęs valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis su niekuo nepasitarė.

„Nerimą kelia R. Karbauskio pozicija, kai jis sako, kad jei mūsų kandidatui pritars dešinieji, jis bus netinkamas. Tai kaip mums elgtis – noriu pritarti, bet bijau pakenkti. R. Karbauskis turėtų pritildyti, bet manau, kad pritarsime (kandidatūrai – LRT.lt)“, – sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad nekliudys balsavimui, tačiau kol kas neatskleidžia, ar jo vadovaujamos partijos frakcija Seime balsuos už šią kandidatūrą.

„Nekliudysime ir netrukdysime, galbūt nebalsuosime už, bet šiandien atsakomybę prisiima valdančioji dauguma ir prezidentas“, – teigia jis.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis sako pasigendantis argumentų, kodėl pasirinkta tokia eurokomisaro kandidatūra.

„Stebimės pareiškimais, kurie daromi, informacija mūsų nėra pasiekusi, kaip ir argumentai, kodėl pasirinktas vienas kandidatas, kuris buldozeriu prastumtas vieno partijos lyderio“, – pasakoja Ž. Pavilionis.

Jei V. Sinkevičius išvyktų, tuščia liktų ir Seimo nario kėdė. V. Sinkevičius išrinktas vienmandatėje Šeškinės apygardoje, tačiau jei jis pasitraukia likus mažiau nei metams iki eilinių Seimo rinkimų, dėl vienos kėdės rinkimai nerengiami.

Panorama. Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į eurokomisarus laimina ir Prezidentas, ir Vyriausybė, bet piktinasi opozicija
Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5