Lietuvoje

2019.08.07 16:18

Landsbergis įvertino naują Vyriausybę: prastesnė negu iki šiol

mano, kad trūksta kompetencijų; atnaujinta 16.24
LRT.lt 2019.08.07 16:18

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas ir frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, įvertino premjero Sauliaus Skvernelio pateiktą atnaujintą Vyriausybės sudėtį. Jo teigimu, Lietuva dar beveik pusantrų metų turės dar prastesnės kokybės Vyriausybę negu iki šiol.

„Tenka apgailestauti, kad formuojant Vyriausybę nepavyko išsaugoti gerai dirbusio susisiekimo ministro Roko Masiulio ir panašu, kad dėl premjero S. Skvernelio abejingumo vietoje žadėto profesionalų proveržio turėsime stagnaciją ir nuosmukio administratorius.

Juk nei vienas iš trijų naujai skiriamų ministrų nėra niekuo pasižymėję nei politikoje, nei jiems paskirtose srityse“, – atsiųstame komentare sako jis.

G. Landsbergis per šias dvi Vyriausybės formavimo savaites nei iš premjero, nei iš visų trijų naujai skiriamų ministrų neišgirdo naujų idėjų ar aiškių prioritetinių darbų jų vadovaujamose srityse.

„Jie tik pažadą mokytis. Dar daugiau, ministerijose lieka dirbti ministrai, dėl kurių darbo buvo kilę abejonių ir iki šios Vyriausybės formavimo – tai ir sveikatos apsaugos, švietimo, mokslo ir sporto bei finansų ministrai.

Iš esmės, vietoje prieš 2016 m. rinkimus žadėtų savo sričių nepartinių profesionalų, šiandien Vyriausybėje turime niekuo nepasižymėjusius, abejotinos reputacijos partinius kadrus. Toks ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija ir visų žadėtų proveržių ir reformų kapituliacija“, – teigia jis.

LRT.lt primena, kad trečiadienį paaiškėjo S. Skvernelio teikiamas ministrų sąrašas. Premjeras, likus dienai iki termino, kai turi būti patvirtinta Vyriausybė, prezidentui oficialiai pateikė kandidatų į ministrus pavardes. G. Nausėda sako, kad jau pasirašė dekretus.

Naujojoje Vyriausybėje – 3 naujos pavardės: Andrius Palionis, Rita Tamašunienė ir Jaroslavas Narkevičius.

Viso teikiamo ministrų kabineto sąrašas:

Aplinkos ministras – Kęstutis Mažeika

Energetikos ministras – Žygimantas Vaičiūnas

Finansų ministras – Vilius Šapoka

Krašto apsaugos ministras – Raimundas Karoblis

Kultūros ministras – Mindaugas Kvietkauskas

Socialinės apsaugos ir darbo ministras – Linas Kukuraitis

Susisiekimo ministras – Jaroslavas Narkevičius (keičia Roką Masiulį)

Sveikatos apsaugos ministras – Aurelijus Veryga


Švietimo, mokslo ir sporto ministras – Algirdas Monkevičius

Teisingumo ministras – Elvinas Jankevičius

Užsienio reikalų ministras – Linas Linkevičius

Ekonomikos ir inovacijų ministras – Virginijus Sinkevičius (galimai – iki išvykimo į Europos Komisiją)

Vidaus reikalų ministras – Rita Tamašunienė (keičia Eimutį Misiūną)

Žemės ūkio ministras – Andrius Palionis (keičia Giedrių Surplį).