Lietuvoje

2019.08.07 15:47

Skvernelis nemato priežasčių, kodėl žydų bendruomenė riboja savo veiklą

LRT.lt 2019.08.07 15:47

Lietuvos žydų bendruomenė dėl grasinimų uždaro sinagogą ir savo būstinę. Sostinės savivaldybė teigia, kad Vilnius – saugus miestas visiems. Dar antradienį premjeras Saulius Skvernelis ragino teisėsaugą nedelsiant imtis veiksmų. Vis dėlto, trečiadienį teigė nematantis priežasties, kodėl bendruomenė ėmėsi tokių drastiškų priemonių.

„Lietuva yra ta valstybė, kurioje visų tautybių žmonėms yra saugu gyventi. Jeigu kažkas bando kurstyti vienokia ar kitokia forma neapykantą – tai nėra priimtina ir toleruotina. (...) Jeigu reikės, reaguos ir teisėsaugos institucijos. Bet galiu patikinti, kad bendruomenei jokios grėsmės nėra. Riboti vienas ar kitas veiklas aš tikrai nematau pagrindo“, – trečiadienį prezidentūroje sakė S. Skvernelis.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antrino premjerui tikindamas, kad Lietuva – saugi šalis visoms tautybėms.

„Nesuteikime džiaugsmo Lietuvos priešams, kad ir kokie jie bebūtų išoriniai ar vidiniai. Lietuva visada pasižymėjo kaip tolerantiška valstybė, kurioje po vienu stogu gali sugyventi daugybė tautybių. Esu šventai įsitikinęs, kad taip bus ir dabar, ir ateityje“, – tikino prezidentas.

Nausėdos ir Skvernelio spaudos konferencija: pakeistoje Vyriausybėje – 3 naujos pavardės

LRT.lt primena, kad Lietuvos žydų bendruomenė laikinai sustabdė savo veiklą po galimų vandalizmo aktų.

„Pastaruoju metu Lietuvos žydų bendruomenė gauna grasinimo laiškus ir skambučius. Tvyrančios ir skatinamos įtampos kontekste nei bendruomenė, nei Vilniaus Sinagoga neturi galimybių užtikrinti čia besilankančiųjų žmonių, kurių tarpe yra ir nuo nacių nukentėjusiųjų, jų šeimų saugumo“, – rašoma antradienį išplatintame pranešime.

Tiesa, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky BNS teigė, kad į policiją nesikreipė ir kreiptis neketina.

„Pareiškimo neparašėme ir ko gero nerašysime. Mūsų supratimu tai galbūt nebuvo realūs grasinimai, o grėsmingo pobūdžio laiškai“, – sakė F. Kukliansky.

Pasak F. Kukliansky, sinagoga uždaroma tol, kol pasibaigs „tas sąmyšis ir nepagrįstas susierzinimas“.

Lietuvos žydų bendruomenei dėl grasinimų uždarant Vilniaus sinagogą, sostinės savivaldybė teigia, kad Vilnius yra saugus visiems miestas.

„Apgailestaujame, kad Lietuvos žydų bendruomenė pasijuto nesaugi, tačiau galime patikinti, kad Vilnius yra saugus visiems miestas. Viešojoje erdvėje pasirodę bailaus chuliganizmo ženklai nekelia jokios grėsmės“, – teigiama BNS atsiųstame savivaldybės komentare.