Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.20 12:17

Paskelbė, kur labiausiai veržiasi stojantieji į aukštąsias mokyklas

BNS 2015.07.20 12:17

Savaitgalį pasibaigus stojimo į universitetus ir kolegijas prašymų registracijai, paaiškėjo, kad pirmu pageidavimu stojantieji dažniausiai rašė mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (748) ir Vilniaus universitete (570) bei teisę Vilniaus universitete (416).

Savaitgalį pasibaigus stojimo į universitetus ir kolegijas prašymų registracijai, paaiškėjo, kad pirmu pageidavimu stojantieji dažniausiai rašė mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (748) ir Vilniaus universitete (570) bei teisę Vilniaus universitete (416).

Ketvirta pagal populiarumą studijų programa – odontologija Lietuvos sveikatos mokslų universitete (411), penkta – ekonomika Vilniaus universitete (335).

Populiariausios kolegijų programos – kosmetologija Kauno kolegijoje (280), higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija Vilniaus kolegijoje (260), bendrosios praktikos slauga Vilniaus kolegijoje (237), transporto logistika Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (195) bei Tarptautinis verslas Vilniaus kolegijoje (193).

Bendrai pagal pirmą pageidavimą tiek universitetuose, tiek kolegijose populiariausios – socialinių mokslų srities studijos.

Kaip nurodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, iš viso šiemet pagrindinio priėmimo prašymo pageidavimus užpildė 33 198 stojantieji. 2014 metais stojančiųjų šiame etape buvo 35 550.  Tarp stojančiųjų šių metų abiturientų yra 20 466.

Ketvirtadienį, liepos 23-iąją, stojantysis galės gauti vieną kvietimą studijuoti universitete ar kolegijoje: valstybės finansuojamoje, valstybės nefinansuojamoje su studijų stipendija arba valstybės nefinansuojamoje vietoje. Sutartys su pakvietusiomis studijuoti aukštosiomis mokyklomis bus sudaromos liepos 24, 25, 27 ir 28 dienomis.

Pagrindinio priėmimo antrojo etapo prašymus stojantieji galės atnaujinti nuo liepos 29 dienos 16 valandos iki liepos 31 dienos 17 valandos. Šiame etape nebus galima įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio, bus galimybė tik koreguoti pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą. Šiuo laikotarpiu stojantieji dar galės pildyti bei koreguoti tikslinio finansavimo prašymus.

Vėliau bus rengiamas papildomas priėmimas, per jį bus galima į prašymą įtraukti naujus pageidavimus, taip pat jame galės dalyvauti ir tie, kurie nedalyvavo pagrindiniame priėmime.

Šiemet priėmime dalyvauja 43 aukštosios mokyklos. Preliminariai valstybė finansuos daugiau kaip 14 tūkst. pirmakursių studijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi