Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.07 13:05

Dar vienas žingsnis link Briuselio: Sinkevičius gavo palaiminimą Vyriausybėje

atnaujinta 13.12

Vyriausybė trečiadienį patvirtino ekonomikos ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisijos narius.

Trečiadienio rytą prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino, kad Lietuvos kandidatas į eurokomisarus – laikinai einantis pareigas ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak prezidento, V. Sinkevičiaus antradienio susitikimas su naująja Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen buvo planuotas ir jis, pasak G. Nausėdos, praėjo sėkmingai.

Pasak šalies vadovo, susitikime buvo kalbama apie labai reikšmingą portfelį, bet kol kas, pasak G. Nausėdos, dar negalima jo atskleisti.

„Vakarykštis susitikimas, ką aš žinau iš pasišnekėjimo su U. von der Leyen, buvo labai sėkmingas. Virginijus prisistatė labai gerai. Kalbama apie labai reikšmingą eurokomisaro postą, tačiau negaliu šiandien jo skelbti, nes tai galėtų pakenkti procesui, kuris gali gerokai ilgiau tęstis. Nebuvo kalbama nei apie lytį, nei apie amžių, nei kitokius dalykus, apie kuriuos, mes kartais Lietuvoje labai daug kalbame“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas tiki, kad V. Sinkevičiaus patvirtinimui bus pritarta ir Seime.

„Manau, kad dabar belieka, įvertinus vakarykštę informaciją, paskelbti formalų susitarimą, patvirtinimą, kad Vyriausybė priima sprendimą. Jį suderinus sprendimas eina į Seimą. Manau, kad čia problemų neturėtų kilti. Belieka V. Sinkevičiui palinkėti sėkmės“, – sakė G. Nausėda.

Pats ministras po susitikimo su prezidentu taip pat patvirtino, kad konkretus portfelis Lietuvai bus aiškus tik rugsėjo mėnesį.
V. Sinkevičių į eurokomisarus pasiūlė Seimo „valstiečių“ frakcija. Opozicija kritikavo siūlymą teigdama, kad V. Sinkevičius neturi pakankamai politinės patirties. Tuo metu ministras pirmininkas S. Skvernelis sakė, kad frakcijos sprendimas jam buvo naujiena.

Tai bus ketvirtasis šias pareigas einantis pareigūnas nuo Lietuvos – iki šiol eurokomisarais yra buvę Algirdas Šemeta, Dalia Grybauskaitė ir dabartinę kadenciją baigiantis Vytenis Povilas Andriukaitis.

Šiuo metu V. Sinkevičiaus yra laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras. V. Sinkevičiui 28 metai.

ELTA primena, kad eurokomisaras renkamas penkerių metų kadencijai. EK nariai gauna bazinį darbo užmokestį, lygų sumai, kuri gaunama 16 lygio trečios pakopos Sąjungos pareigūno baziniam darbo užmokesčiui pritaikius procentinius dydžius, kurie priklauso pagal pareigybes. EK narys gauna 112,5 proc. Tai maždaug 20 tūkst. eurų.

Eurokomisarą skiria Vyriausybė, poziciją suderinusi su prezidentu ir Seimu.

EK liepos viduryje išsirinko naują pirmininkę, kuria tapo buvusi Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.

Dabartinės Europos Komisijos įgaliojimai baigsis 2019 m. spalio 31 d. ir nuo 2019 m. lapkričio 1 d. pradės darbą nauja Europos Komisija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi