Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.07 13:00

Teismas atidėjo Kručinskienės bylą iki spalio

Kručinskienė: viskas tęsiasi per ilgai, esame varginami
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.08.07 13:00

Kauno apygardos teismas iki spalio atidėjo Eglės Kručinskienės bylą dėl smurto prieš mažametį. Apylinkės teismas jau buvo išteisinęs E. Kručinskienę, tačiau šį sprendimą apskundė ir prokuratūra, ir moterį ginantis advokatas.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai pernai praeivis pranešė, kad Kauno Panemunės parke moteris sudavė vaikui. Prokuroras Andrius Brasas teigia, kad prašoma iš Kručinskų priteisti piniginę baudą.

„Lietuvoje teisės aktai nenumato kaip auklėjimo priemonės fizinio smurto. Todėl mes prašome pakeisti išteisinamąjį nuosprendį. Buvo prašyta piniginės baudos, tos pozicijos ir laikysimės. Prašome artimos minimaliai baudai algos“, – LRT RADIJUI teigia prokuroras A. Brasas.

Tuo metu E. Kručinskienė tvirtina, kad byla yra nagrinėjama per ilgai.

„Nematome priežasties šitaip ilgai viską tęsti, nuo pradžių aišku, kad nebuvo kažkokio nusikaltimo, policininkai atvažiavo, pamatė ramius vaikus su mama, tėčiu, galėjo išvažiuoti ir nereikėjo virti tokios didžiulės košės. Dabar ir mes tiek varginami, ir protingi žmonės visi įjungti rašo krūvas popierių, daug dirba. Kam čia to reikia “, – LRT RADIJUI sako E. Kručinskienė.

Tarnyboms nusprendus abu mažamečius iš šeimos paimti, ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio.

Vaikų teisių specialistai teigė, kad vaikai paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su pareigūnais, tačiau pripažino, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų. Vėliau vaikai šeimai grąžinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi