Lietuvoje

2019.08.07 12:22

Nausėdos palinkėjimas Mažeikai – netapti miškų kirtimo ministru

atnaujinta 12.55
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2019.08.07 12:22

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika trečiadienį pavedė Valstybinių miškų urėdijai stabdyti plynuosius miško kirtimus viename vertingiausių šalies miškų Punios šile, o šis klausimas buvo vienas pagrindinių K. Mažeikos ir prezidento G. Nausėdos susitikimo darbotvarkėje.

Tą jis patvirtino ir po pokalbio su prezidentu Gitanu Nausėda.

Įdomu tai, kad prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius, kalbėdamas apie prezidento ir K. Mažeikos susitikimą sakė, jog vienas palinkėjimų dar neseniai aplinkos ministerijoje dirbančiam K. Mažeikai – netapti miškų kirtimo ministru.

„Deja, matome tam tikrą dėmesio deficitą aplinkos apsaugai šioje srityje šiuo metu“, – žurnalistams po prezidento ir ministro susitikimo sakė šalies vadovo patarėjas J. Neverovičius.

„Prezidento palinkėjimas ministrui yra netapti miškų kirtimo ministru, o iš tikrųjų atkreipti dėmesį ir į tą aplinkosauginį aspektą labai stipriai“, – teigė jis.

„Nuomonė išklausyta, tikrai tuo netapsiu, (...) juo labiau, kad kalbant apie patį Punios šilą didžiausi kirtimai buvo įvykdyti 2017 metais“, – kalbėjo K. Mažeika.

Stabdo kirtimus Punios šile

K. Mažeika trečiadienį pavedė stabdyti plynuosius miško kirtimus Dzūkijoje esančiame viename vertingiausių šalies miškų, išskyrus būtinuosius atrankinius sanitarinius ir jaunuolyno ugdymo kirtimus.

Ministras taip pat pranešė, kad artimiausiu metu uždraus medžioklę Punios šile. Jis pavedė Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai iki šių metų gruodžio pirmos dienos parengti Punios šilo apsaugos tikslų projektą.

Praėjusią savaitę daugiau nei 100 gamtosaugininkų ir visuomenininkų kreipėsi į prezidentą, prašydami apsaugoti Punios šilą, taip pat šiuo metu renkami ir gyventojų parašai.

Visi jie kritikavo K. Mažeikos liepos viduryje priimtą sprendimą stabdyti Alytaus rajone esančio Punios šilo gamtinio rezervato teritorijos plėtrą ir ragino imtis veiksmų apsaugant vieną vertingiausių šalie miškų.

Punios šilas užima daugiau nei 2,7 tūkst. hektarų teritoriją, o rezervatas šiuo metu yra 457 hektarų plote. Buvo bandoma rezervatą išplėsti iki beveik 2,2 tūkst. hektarų, tačiau liepos viduryje K. Mažeika sustabdė rezervato plėtrą.

Šile gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, taip pat čia randama daugiau nei 100 į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt