Lietuvoje

2019.08.07 15:07

Paaiškėjo, kaip atrodo naujasis ministrų kabinetas: nuskambėjo 3 naujos pavardės

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.08.07 15:07

Premjeras Saulius Skvernelis, likus dienai iki termino, kai turi būti patvirtinta Vyriausybė, prezidentui Gitanui Nausėdai oficialiai pateikė kandidatų į ministrus pavardes. G. Nausėda sako, kad jau pasirašė dekretus. Naujojoje Vyriausybėje – 3 naujos pavardės: Andrius Palionis, Rita Tamašunienė ir Jaroslavas Narkevičius.

Viso teikiamo ministrų kabineto sąrašas:

Aplinkos ministras – Kęstutis Mažeika

Energetikos ministras – Žygimantas Vaičiūnas

Finansų ministras – Vilius Šapoka

Krašto apsaugos ministras – Raimundas Karoblis

Kultūros ministras – Mindaugas Kvietkauskas

Socialinės apsaugos ir darbo ministras – Linas Kukuraitis

Susisiekimo ministras – Jaroslavas Narkevičius (keičia Roką Masiulį)

Sveikatos apsaugos ministras – Aurelijus Veryga

Švietimo, mokslo ir sporto ministras – Algirdas Monkevičius

Teisingumo ministras – Elvinas Jankevičius

Užsienio reikalų ministras – Linas Linkevičius

Ekonomikos ir inovacijų ministras – Virginijus Sinkevičius (galimai – iki išvykimo į Europos Komisiją)

Vidaus reikalų ministras – Rita Tamašunienė (keičia Eimutį Misiūną)

Žemės ūkio ministras – Andrius Palionis (keičia Giedrių Surplį).

Dekretai, pasak prezidento, jau pasirašyti, o visi naujieji ministrai patikrinti specialiųjų tarnybų.

Taip pat jis atskleidė, kad prieš 10 minučių pasirašė dekretą dėl Virginijaus Sinkevičiaus, kaip eurokomisaro.

Aiškindamas, kodėl atsisakyta Roko Masiulio, prezidentas teigė, kad pagrindinė priežastis – paramos nebuvimas Seime. Esą jo iniciatyvos nesusilaukdavo palaikymo, o tai apsunkina darbą.

Patį R. Masiulį jis sakė itin vertinantis ir atviravo, kad nenustebtų išvydęs jį, kaip naujo politinio judėjimo lyderį.

Nauja vyriausybė – pagaliau su moterimi. Vidaus reikalų ministre tapo R. Tamašunienė. Pasak G. Nausėdos, jų galėjo būti ir daugiau.

„Galėjo būti ir daugiau moterų. Viena iš kandidačių, kurią svarsčiau į kitą ministro poziciją, dėl asmeninių priežasčių spontaniškai buvo priversta atsitraukti“, – užsiminė prezidentas. Pasak jo, galimas dalykas, kad ši moteris ateityje galėtų užimti kitas aukštas pareigas.

Skvernelis: nuvylėme tuos, kurie tikėjosi skandalų

Šios Vyriausybės tikslas, pasak G. Nausėdos, – užtikrinti tolimesnę Vyriausybės veiklą, tęsti pažadų įgyvendinimą.

„Norėtųsi, kad tie darbai, kurie buvo pradėti, būtų įgyvendinti iki galo. Pažadai, kurie buvo teikti visų – tiek Savivaldybių, tiek Europarlamento, tiek Prezidento rinkimų metu, taip pat būtų įgyvendinti. Ir kad valstybėje būtų ne tik stabilumas, bet ir noras atlikti reformas iki galo“, – teigė jis.

G. Nausėda pabrėžė, kad jo, kaip prezidento, noras buvo aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime, o S. Skvernelis dėkojo už konstruktyvų darbą ir teigė, kad nuvylė tuos, kurie tikėjosi skandalų ir chaoso.

Ministrų sąrašas prezidentui teiktas priešpaskutinę dieną, kai turi būti patvirtintas prezidento. Viešojoje erdvėje pasigirdo svarstymų, kad tokiu būdu prezidentui daromas spaudimas. Tokios interpretacijos, pasak G. Nausėdos, – klaidingos, nes deramasi buvo nuo pirmų premjero apsilankymų prezidentūroje. G. Nausėda akcentavo – nesutarimų dėl kandidatūrų buvo ir kelis kartus susitinkant ieškota geriausio sprendimo.

„Tikrai nėra taip, kad paskutinę dieną atnešamos kandidatūros, kurios nebuvo derintos“, – sakė prezidentas. Jam antrino ir premjeras.

S. Skvernelis, paklaustas, kaip vadinama ši Vyriausybė, jei buvusioji vadinta profesionalų, sakė, kad galėtų pakartoti tą patį. Šio kabineto žmonės esą yra lygiai tokie patys profesionalai.

„Kažkada vadinau ją profesionalų Vyriausybe, dabar galiu pakartoti tą patį. Žmonės, kurie šiandien pateikti į ministrų pozicijas, atitinka pagrindinius reikalavimus: yra profesionalūs, atitinka aukščiausius skaidrumo ir nepriekaištingos reputacijos standartus“, – teigė ministras pirmininkas.

Vienas ministras bus keičiamas po poros mėnesių

Migločiausia padėtis dabar – dėl laikinojo ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus, kuris greičiausiai taps eurokomisaru ir rugsėjo pabaigoje išvyks dirbti į Briuselį. Remiantis koalicine sutartimi, šis portfelis lieka „valstiečiams“, bet į jį dirsčioja „tvarkiečiai“. Jiems pagal sutartį priklausytų Krašto apsaugos ministerija, bet G. Nausėda pareikalavo, kad čia liktų tas pats ministras – Raimundas Karoblis.

Prezidentas G. Nausėda patikino, kad ministerija po to, kai pareigas paliks V. Sinkevičius, neliks našlaitė. S. Skvernelis, paklaustas, ar protfelį perduotų „tvarkiečiams“, teigė, kad tiesiog ieškos tinkamo kandidato ir derins jį su prezidentu.

„Norėčiau akcentuoti vieną esminį dalyką – ministrų pozicijos nėra paslauga ar prekė, kurios skirstomos. Kada bus aktualu ir reikės ieškoti naujo kandidato į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, darysiu taip, kaip numatyta Konstitucijoje – derinsiu su LR prezidentu ir bus ministro pirmininko teikimas ir prezidento dekretas“, – aiškino jis.

Komentuodamas, kodėl nepakitęs liko krašto apsaugos ministras R. Karoblis, G. Nausėda teigė, kad likus metams iki Seimo rinkimų eksperimentuoti nesinorėjo, o ši pareigybė prezidentui yra labai artima (prezidentas yra ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas).

Vyriausybė turės pasitikrinti pasitikėjimą Seime

Koalicinėje sutartyje numatyta, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijai–Krikščioniškų šeimų sąjungai tenka vidaus reikalų ir susisiekimo ministrų portfeliai, Lietuvos socialdemokratų darbo partijai – užsienio reikalų ir žemės ūkio, o partijai „Tvarka ir teisingumas“ – krašto apsaugos.

Toliau ministrų kabineto sąrašas keliaus į Seimą. Čia prireiks balsavimo – parlamentas turi pritarti, kai Vyriausybėje nuo jos veiklos pradžios pasikeičia daugiau nei pusė narių.

G. Nausėda dar iki oficialaus ministrų teikimo yra susitikęs su finansų ministru Viliumi Šapoka, sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, kandidatu į žemės ūkio ministrus, „socialdarbiečiu“ Andriumi Palioniu, socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, galima kandidate į vidaus reikalų ministrus Rita Tamašuniene, galimu susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi bei aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika. Trečiadienį prezidentas taip pat susitiko su dabar pareigas einančiu ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi, bet susitikimas su juo – kaip su galimu būsimu eurokomisaru.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05