Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.07 10:36

Po susitikimo su prezidentu Narkevičius neabejoja savo patirtimi: o kodėl galėčiau būti netinkamas ministras?

nenorėjo lygintis su R. Masiuliu, tačiau pagyrų ministrui negailėjo
Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.08.07 10:36

Kandidatas į susisiekimo ministro postą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narys Jaroslavas Narkevičius trečiadienį susitiko su šalies prezidentu Gitanu Nausėda.

Aplinkos ir infrastruktūros grupės prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius po susitikimo pabrėžė, kad iš kandidato tikimasi pradėtų darbų tęstinumo, kad bus skaidrinamas susisiekimo sektorius, užtikrintas jo depolitizavimas.

„Pokalbis prasidėjo nuo vertybinio įvertinimo, rolės ministerijų, politinių partijų, taip pat ir tautinių mažumų rolės valstybėje. Prezidentas daro išvadą, kad jeigu kandidatas būtų paskirtas, jis parodytų savo brandą vadovauti valstybei, o ne fragmentiškai atskiroms grupėms.

Buvo paminėti svarbūs sektoriaus klausimai. Paminėtas mobilumo paketas – tai be galo svarbus Lietuvos ekonomikai sektorius. Reikia stiprinti pastangas derybose dėl mums nepalankių pasiūlymų eliminavimo, ieškant sąjungininkų, bandant užtikrinti, kad neliktų diskriminuojančių mūsų vežėjus nuostatų“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Pokalbio metu taip pat paminėti kiti strateginiai Susisiekimo ministerijos projektai, jų įgyvendinimo galimybės, finansavimo klausimai. Vieni iš tokių – žvyrkelių asfaltavimas, kuriuo siekiama užtikrinti regionų atskirties mažinimą, jų stiprinimo politiką. Pasak patarėjo, tai viena prezidentui svarbiausių sričių.

J. Narkevičius: esu tam tikrą kelią praėjęs

Po susitikimo su prezidentu pats kandidatas į susisiekimo ministrus buvo gana pozityviai nusiteikęs.

„Kodėl aš galėčiau būti netinkamas? Kompetencijų turiu nemažai, nesu jauno amžiaus, esu jau tam tikrą kelią praėjęs. Esu ir politikas, ir valdininkas, dirbęs įvairiose pareigybėse, skirtingose vietose. Seime - trečia kadencija. Tai liečia ne tik vienos srities, bet įvairių sričių aspektus, tame tarpe ir susisiekimo“, - savo galimybes eiti ministro pareigas apibūdino J. Narkevičius.

Dabartinio ministro Roko Masiulio įdirbį J. Narkevičius vertina gerai ir tikisi tęsti pradėtus ministro darbus. Vienas iš pačios jį delegavusios partijos prioritetų – „darbas antikorupcijos srityje“.

„Aš nemanau, kad kažkuris ministras yra geresnis ar blogesnis. Reikia tęsti gerus darbus, kurių buvo nemažai, reikėtų tęsti Vyriausybės numatytus darbus. Nenorėčiau lyginti: geresnis ar blogesnis. R. Masiulis yra patyręs politikas ir valdininkas, jo įnašas yra ženklus“, - įsitikinęs J. Narkevičius.

Taip pat kandidatas pabrėžė, kad stojęs vadovauti ministerijai jis, kad ir esantis tautinėms mažumoms atstovaujančios partijos nariu, rūpinsis visiems Lietuvos gyventojams svarbiais klausimais.

„Tam tikra opinija apie mūsų partiją ir partijos narius neatitinka tikrovės ir tą reikėtų panagrinėti plačiau. Mes neturėtume įrodinėti, kad esame spalvos prasme juodesni, raudonesni, mes esame lygiaverčiai Lietuvos piliečiai“, - sakė J. Narkevičius.

Anksčiau buvo siūlytas į vidaus reikalų ministrus

J. Narkevičius anksčiau yra sakęs, jog yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę, nes, sako jis, turi reikalingą patirtį bei kompetenciją. Tą patį jis pakartojo ir po susitikimo.

„O kodėl galėčiau būti netinkamas? Kompetencijų turiu nemažai, nesu jauno amžiaus, praėjęs nemažą dalį politikoje, dirbęs skirtingose vietose ir įvairiose pareigybėse, o ir Seime trečia kadencija. Tai liečia ir susisiekimo kuruojamas temas“, – paklaustas apie savo kompetancijas žurnalistams sakė J. Narkevičius.

Jo buvo paklausta, kodėl anksčiau buvo minimas tarp kandidatų į vidaus reikalų ministrus, tačiau dabar pateiktas kaip susisiekimo ministras. J. Narkevičius atsakė, kad tai paprasčiausia politika, kuomet kandidatai gali būti siūlomi į įvairias ministerijas.

„Galėjo būti ir vidaus reikalų, galėjo būti ir kitų. Realybė buvo tokia, kad mes teikiame kandidatūras į tam tikras ministerijas“, – sakė J. Narkevičius.

Pats J.Narkevičius sulaukė kritikos dėl aštrių pasisakymų apie Maidano surengimą Lietuvoje dėl lenkų padėties šalyje. Pats kandidatas tikina, kad jo žodžiai buvo ištraukti iš konteksto.

LLRA-KŠS antradienį pranešė, kad į susisiekimo ministrus siūlys J. Narkevičių. Anksčiau jis buvo įvardintas kandidatu į vidaus reikalų ministrus, susisiekimo ministru svarstyta deleguoti buvusį šios ministerijos viceministrą Vladislavą Kondratovičių, šiuo metu vadovaujantį Kelių ir oro transporto politikos grupei.

Antradienį prezidentas susitiko su kita LLRA-KŠS deleguojama kandidate Rita Tamašuniene. Jai siūloma užimti vidaus reikalų ministrės postą. Partija R. Tamašunienės kandidatūrą pasiūlė atsižvelgusi į prezidento rekomendaciją, kad Vyriausybėje turėtų būti moterų.

Šie du portfeliai Lenkų rinkimų akcijai atiteko pagal koalicinę sutartį, liepos pradžioje sudarytą tarp šios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“.

J. Narkevičius buvusiame Vilniaus pedagoginiame institute įgijo matematikos mokytojo specialybę, Mykolo Romerio universitete baigė viešojo administravimo magistro studijas.

Yra dirbęs mokytoju Salkininkuose bei Šklėriuose, buvo pastarosios pradinės mokyklos direktoriumi. Ilgametis Trakų rajono savivaldybės tarybos narys.

2002–2008 m. ėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjo pareigas, vėliau buvo išrinktas į Seimą.

Nuo 1996 m. yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos partijos narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi