Lietuvoje

2019.08.06 15:17

Apeliacinis teismas atmetė Paleckio prašymą nebelaikyti jo suimto

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį atmetė šnipinėjimu įtariamo Algirdo Paleckio skundą dėl pratęsto suėmimo. „Atmetė skundą“, – BNS sakė politiko advokatas Algis Petrulis.

A. Paleckis skundė liepos vidurtyje priimtą Kauno apygardos teismo sprendimą pratęsti jo suėmimą trims mėnesiams. Įtariamasis laikomas nelaisvėje nuo 2018 metų spalio.

Politikas įtariamas šnipinėjimu byloje, kur neįvardijamas „tinklas asmenų“ įtariamas neteisėtai rinkęs informaciją Rusijai apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kitus duomenis.

Prokurorai teigia, kad būdamas laisvėje A. Paleckis gali bėgti iš Lietuvos. Jo advokatas tokius įtarimus atmeta.

Naujienų portalas delfi.lt yra rašęs, kad byloje įtarimai taip pat pateikti Vilniaus verslininkui Deimantui Bertauskui, tačiau jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Anot portalo, įtariamieji galėjo kontaktuoti su kitoje šnipinėjimo byloje nuteistu Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnu Nikolajumi Filipčenka, jis galimai perduodavo savo tiesioginio viršininko nurodymus rinkti informaciją.

Apie vykstantį ikiteisminį tyrimą prokuratūra pranešė pernai gruodį ir iki šiol beveik neteikia informacijos apie bylą.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo Sausio 13-osios bylą ir šiemet 67-iems Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams skyrė bausmes nuo ketverių iki 14 metų.

Rusijos teisėsauga yra iškėlusi bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjusiems Sausio 13-osios bylą.

A. Paleckio gynėjas teigia, kad būnant nelaisvėje įtariamajam neleidžiama susitikti su artimaisiais, suprastėjo jo sveikata.