Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.06 14:43

Karbauskis apie eurokomisaro kandidatūrą: jei Sinkevičius tiks, moters tikrai neieškosime

atnaujinta 15.04
Lukas Blekaitis, ELTA 2019.08.06 14:43

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad laikinojo Ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus vizitas pas paskirtąja Europos Komisijos pirmininkę Ursula von der Layen dar nereiškia, kad jis yra vienintelis kandidatas į EK, tačiau tikisi, kad juo V. Sinkevičius galiausiai taps.

„Seime aiškiai suprantame, kad valdančioji koalicija balsuotų už V. Sinkevičių, tai pagrindas vykdyti konsultacijas su EK pirmininke. Nenorėtume pasiūlyti Lietuvos kandidato, kuris negautų paskyrimo. Manau, einama pačiu geriausiu keliu.

„Konsultacijos tam, kad žinotume, jog kandidatas ne tik Lietuvai sutinkant, bet ir ten sutinkant bus optimalus sprendimas. Jei paaiškėtų, kad mūsų siūlymas nėra tinkamas, turėtume keisti siūlymą. Tas kelias, kuriuo eina Lietuva, man atrodo, yra labai teisingas“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Dabar vyksta konsultacijos, jeigu jos bus sėkmingos, tikiuosi, kad V. Sinkevičius taps kandidatu“, – pridūrė jis.
Anot jo, „žaliųjų“ frakcija yra išsiuntusi laišką EK pirmininkei ir Lietuvos vadovams apie tai, kad V. Sinkevičius, kaip kandidatas, yra palaikomas žaliųjų.

„Jei V. Sinkevičius parsiveš žinią, kad jo kandidatūra tinkama, moters (į kandidates – ELTA) tikrai neieškosime“, – teigė R. Karbauskis.

V. Sinkevičius antradienį Briuselyje susitinka su EK vadove.

Ramūnas Karbauskis neslepia palaikymo: tikiuosi, kad Virginijus Sinkevičius taps kandidatu į eurokomisarus
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi