Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.06 14:22

Sodeika grąžintas į Jono Meko vizualiųjų menų centro direktoriaus pareigas

atnaujinta 14.54

Gintaras Sodeika grąžintas į Jono Meko vizualiųjų menų centro direktoriaus pareigas. Tai jis antradienį patvirtino „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“.

Pasak G. Sodeikos, apie tai jis sužinojo antradienį popiet.

„Jis buvo nušalintas kilus klausimams dėl J. Meko kolekcijos panaudojimo, eksponavimo, kurie yra saugomi, ta kolekcija nėra kažkaip padalinta. Bet gavau informacijos, kad J. Meko centro kolekcija yra saugoma, dėl to G. Sodeika yra grąžintas į pareigas“, – BNS antradienį sakė vicemeras Vytautas Mitalas.

Anot jo, paties JMVMC „veiklos kokybės klausimas“ dar bus vertinamas ateityje.

LRT.lt primena, kad praėjusį trečiadienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius nusprendė nušalinti iš pareigų viešosios įstaigos „Jono Meko vizualiųjų menų centras“ direktorių.

Praėjusią savaitę su buvusiu Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku besiskirianti Agnė Zuokienė šeimos namuose netikėtai rado „lobį“, tai yra galimai menininko J. Meko meno kūrinius. Šiuos radinius trečiadienį iš Zuokų namų Užupyje išsivežė Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Šiandien – antradienį – ankstų rytą Vilniaus savivaldybė sugrąžino A. Zuokienės rastus J. Meko daiktus. Daiktai buvo vežami į „BNA Grupės“ patalpose esantį Jono Meko fondą.

„Daiktai atvežti ir iškrauti, jie perduoti „BNA grupei“, iš kurios patalpų jie buvo paimti. Ten ir grąžinti“, – BNS antradienio rytą sakė J. Meko fondo direktorius Edgaras Stanišauskas.

Pirmadienį Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis atsiprašė J. Meko fondo vadovo Edgaro Stanišausko bei Artūro Zuoko už iš pastarojo namų paimtus daiktus ir patikino, kad daiktai bus grąžinti šią savaitę.

„Pasiekėme susitarimą daiktus nuvežti atgal į jų nurodytas patalpas. Tą su džiaugsmu padarysime šią savaitę“, – teigė jis.

A. Zuokienė: patalpos užplombuotos, daiktus vertins ekspertai

Antradienio popietę BNS A. Zuokienė sakė, jog kreipėsi į policiją, kuri „paėmė visus parodymus, uždarė tą kolekciją „BNA grupės“ patalpose“. Ji tvirtina pati mačiusi tarp daiktų J. Meko susirašinėjimus, vaizdo kasetes, Lietuvos kino studijos kino juostas, piešinius.

„Manau, kad aš gausiu orderį tiems daiktams tiesiog inventorizuoti. Nes šiam serialui jau reikia padėti tašką. Nes jei nėra, kas inventorizuos, aš pati tai padarysiu – galėsiu būti kilnotoja, samdysiu ekspertus (...). Ką toliau nuspręsime daryti su policija, matyt, tai yra kitos dienos klausimas“, – teigė A. Zuokienė.

Ji sakė suskaičiavusi iš viso per 150 dėžių, kurias grąžino savivaldybė, o ant 140-ies jų nėra nurodytas joks adresatas.

Ji sakė pirmadienį registravusis J. Meko fondo dalininke – šio privataus fondo steigime 2008-aisiais ji dalyvavo kaip tuometinė įmonės „Azzara“ direktorė.

A. Zuokienė taip pat tvirtino, jog artimiausiu metu kvies savo vadovaujamą Vilniaus savivaldybės Kontrolės komitetą „į posėdį šita tema“, siekiant išsiaiškinti, ar prieš dešimtmetį savivaldybės įsigyta kolekcija buvo išsamiai apskaityta. Ji sako kol kas neradusi „nė vieno žmogaus ar dokumento, kuris tai patvirtintų“.

„Turiu informacijos, kad dalis daiktų iškeliavo kitais adresais, kuomet J. Meko vizualiųjų menų centras išsikraustė iš „Vilniaus vartų“, į sandėlį netoli oro uosto“, – užsiminė ji.

Politikė taip pat kelia klausimus, kodėl J. Meko centras nerengia parodų skirtose patalpose Užupyje, nors „turi pakankamai žmonių“ tam daryti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi