Lietuvoje

2019.08.06 15:47

Kandidatė į ministres Tamašunienė įvertino savo galimybes: visko gyvenime galima išmokti

atnaujinta 16.05
Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.08.06 15:47

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidate į vidaus reikalų ministrus Rita Tamašuniene. Po susitikimo ji sakė, kad yra tinkama kandidatė, o ko nežino – gali išmokti.

Kad ji yra kandidatė į VRM ministrus, paaiškėjo tik per šiandien vykusį Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) tarybos posėdį.

„Visko gyvenime reikia ir galima išmokti ir aš esu mokymosi visą gyvenimą šalininkė. Be abejo, yra kita kompetencijos dalis – esu įgijusi ir patirties, ir kompetencijos ir ką galėsiu realizuoti – regionų plėtra, valstybės tarnybos, savivaldos stiprinimas, kitos sritys“, – komentuodama savo tinkamumą eiti pareigas komentavo R. Tamašunienė.

Prezidento patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis po susitikimo kalbėjo, kad pagrindinės paliestos temos – apie regioninę politiką, savivaldos stiprinimą. Taip pat kalbėta apie emigraciją, kitas vidaus reikalų sistemos problemas.

Sprendimą dėl ministrės tinkamumo prezidentas priims rytoj, gavęs oficialų teikimą.

Ministrą į Vidaus reikalų ministeriją deleguoja Lietuvos lenkų rinkimų akcija sutarta nauja koalicine sutartimi. Taip pat šiai partijai skirtas susisiekimo ministro portfelis.

Anksčiau svarstyta į vidaus reikalų ministrus siūlyti Jaroslavą Narkevičių, o Susisiekimo ministerijos vadovu deleguoti buvusį šios ministerijos viceministrą Vladislavą Kondratovičių. Tiesa, pastarasis, kaip teigė partija, nelabai įtiko G. Nausėdai.

Kaip aiškino P. Mačiulis, partija siūlo kitą kandidatą, nes atsižvelgė į prezidento pastabą dėl moterų. Jam antrino ir R. Tamašunienė.

Su J. Narkevičiumi prezidentas susitiks rytoj. Trečiadienį planuojamas ir prezidento susitikimas su Virginijumi Sinkevičiumi, kuris yra realus kandidatas į eurokomisarus.

Ministrų kabinetas atnaujinamas po to, kai Vyriausybė grąžino savo įgaliojimus. Tai privaloma, kai naujas prezidentas pradeda eiti pareigas.

Praėjusią savaitę G. Nausėda susitiko su finansų ministru Viliumi Šapoka, sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, kandidatu į žemės ūkio ministrus, „socialdarbiečiu“ Andriumi Palioniu ir socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu.

Su prezidentu susitikusi kandidatė į vidaus reikalų ministrus Rita Tamašunienė: esu mokymosi visą gyvenimą šalininkė