Lietuvoje

2015.07.19 19:03

L.Linkevičius abejoja apie ginklų atitraukimą prakalbusių separatistų nuoširdumu

BNS2015.07.19 19:03

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Ukrainos rytuose veikiančių prorusiškų separatistų pareiškimai apie vienašališką tam tikros ginkluotės atitraukimą kelia daug abejonių.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Ukrainos rytuose veikiančių prorusiškų separatistų pareiškimai apie vienašališką tam tikros ginkluotės atitraukimą kelia daug abejonių.

„Šie pareiškimai sukelia labai daug abejonių. Mūsų karti patirtis verčia abejoti tokių pareiškimų nuoširdumu ir realistiškumu. Turime vertinti ne pagal pareiškimus, o pagal situaciją realybėje“, – BNS sekmadienį sakė ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, separatistai apie atitraukimą ginklų, kurių kalibras mažesnis nei 100 milimetrų, paskelbė netrukus po „įnirtingų atakų“. Pasak ministro, tokio pobūdžio pareiškimai dažnai naudojami kaip propagandiniai instrumentai.

Ukrainos kariuomenė ir Rusijos remiami separatistai sekmadienį apkaltino vieni kitus naktį apšaudžius separatistų kontroliuojamo Donecko gyvenamuosius rajonus. Tai buvo pirmosios atakos miesto centrinėje dalyje nuo vasarį paskelbtų paliaubų.

Nors abi pusės neigia atsakomybę, L. Linkevičius sakė, jog socialinėje žiniasklaidoje paskelbta „daug faktų, kurie pagrindžia, kad Donecką apšaudė separatistai“.

Sekmadienį prorusiška Donecko ir Luhansko valdžia viešai paskelbė vienašališkai atitraukianti mažesnio nei 100 mm kalibro ginkluotę, ir paragino Kijevą padaryti tą patį.

L. Linkevičiaus teigimu, „mėginimai tai parodyti kaip geros valios gestą stebina, nes nėra kalbų apie didesnį kalibrą“.

„Kalbant apie Šyrokyno gyvenvietę, kur girdime raginimus atitraukti ginkluotę, svarbu prisiminti, kad prieš tai ji buvo separatistų visiškai sunaikinta“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Nuo pernai balandžio per konfliktą Rytų Ukrainoje jau žuvo daugiau kaip 6500 žmonių. Po vasarį Minske paskelbtų paliaubų atakų sumažėjo, bet abi pusės kaltina viena kitą susitarimo pažeidimais.