Lietuvoje

2019.08.06 13:13

Lenkų rinkimų akcija ėmėsi iniciatyvos: susisiekimo ministru siūlo Narkevičių, vidaus reikalų – Tamašunienę

Karbauskis: tai – tinkama kandidatūra; atnaujinta 14.47
LRT.lt, Saulius Jakučionis, Ignas Jačauskas, BNS, ELTA2019.08.06 13:13

Antradienį įvyko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) tarybos posėdis, kurio metu aptartos politinės aktualijos ir klausimai susiję su Vyriausybės formavimu.

Konsultacijų su prezidentu Gitanu Nausėda ir premjeru Sauliumi Skverneliu metu buvo pateikta daugiau kandidatų į ministrus. Posėdyje priimtas sprendimas oficialiai siūlyti Seimo narį Jaroslavą Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas, o Seimo narę Ritą Tamašunienę – į vidaus reikalų ministro poziciją.

Šie du portfeliai Lenkų rinkimų akcijai atiteko pagal koalicinę sutartį, liepos pradžioje sudarytą tarp šios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“.

Anksčiau svarstyta J. Narkevičių siūlyti į vidaus reikalų ministrus, o Susisiekimo ministerijos vadovu deleguoti buvusį šios ministerijos viceministrą, šiuo metu Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovu dirbantį Vladislavą Kondratovičių.

Pasak Lenkų rinkimų akcijos, pakeisti kandidatus nuspręsta partijos tarybos posėdyje atsižvelgus į „prezidento Gitano Nausėdos pastabas ir pageidavimą matyti daugiau kandidatų į ministrų pareigas, taip pat atsižvelgti į lyčių lygybės aspektą“.

Premjero Sauliaus Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS sakė, kad ministras pirmininkas nekomentuos šių kandidatūrų, kol nepateiks prezidentui pilnos atnaujintos Vyriausybės sudėties. Pasak jo, šis teikimas bus atliktas trečiadienį.

„Rytoj premjeras pateiks ministrų kabineto sąrašą prezidentui ir tuomet atskleis pavardes bei pakomentuos pasirinkimo motyvus“, – teigė T. Beržinskas.

Prezidento komunikacijos grupė BNS pranešė, kad G. Nausėda su R. Tamašuniene susitiks jau šiandien – antradienį, o J. Narkevičių priims vėliau.

Dėl naujos koalicijos susiderėję valdantieji taip pat yra sutarę pakeisti žemės ūkio ministrą – vietoje Giedriaus Surplio „socialdarbiečiai“ yra pasiūlę parlamentarą Andrių Palionį.

Kol kas išlieka neaišku, ar iš karto bus keičiami visi ministrai. Pasikeitus daugiau nei vienam ministrui, Vyriausybė turėtų pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

Karbauskis apie Tamašūnienę: tinkama kandidatūra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, LLRA-KŠS sprendimas teikti Seimo narę R. Tamašunienę į vidaus reikalų ministro poziciją – tinkamas. Pasak R. Karbauskio, ji puikiai susitvarkytų su vidaus reikalų ministrės pozicija.

„Manau, kad taip (tinkama kandidatūra – ELTA). Tai yra frakcijos vadovė ir ji daug metų Seime. Iš tikrųjų daug žinanti apie regionų politiką. Galbūt šiek tiek mažiau žinanti vidaus reikalų organų darbą, bet iš esmės, tai politinė pareigybė ir ji puikiai su tuo susitvarkys“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, tokį sprendimą LLRA-KŠS priėmė įvertinus premjero ir prezidento susitikimus.

„Kiekviena partija sprendžia ką jie siūlo ir į kokią poziciją. Tai yra pačios partijos pasirinkimas. Svarbiausia, kad tos konsultacijos, kurios vyko tarp Prezidentūros, Vyriausybės, partijų – pagrindas tiems pasikeitimams“, – sakė jis.

LVŽS vadovas tikino, kad Vyriausybė bus patvirtinta pagal visus terminus.

„Vyriausybė bus ir, manau, viskas bus padaryta pagal terminus. Premjero ir prezidento susitikimai rodo, kad viskas bus padaryta laiku“, – sakė jis.

LRT.lt primena, kad J. Narkevičius kiek anksčiau teigė, jog yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę, nes, sako jis, turi reikalingą patirtį bei kompetenciją.

Politikas pažymėjo, kad dabartinis ministras Eimutis Misiūnas, jo nuomone, gerai dirbo savo einamose pareigose.

„Gerai jį vertinu. (...) Mes gi neateiname, neprisijungiame prie politinės jėgos kaip kažkokia kardinaliai kita. Mes užtikriname tos politikos, kuri šiuo metu vykdoma, tąsą”, – žurnalistams tuomet Seime sakė J. Narkevičius.

Jo teigimu, jis turi reikalingos patirties: penkiolika metų buvo kaimo mokyklos direktorius, dirbo vedėju Vilniaus rajono švietimo skyriuje, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, trečią kadenciją dirba Seimo nariu, turi savivaldos administravimo magistro laipsnį.

„Mano savivaldos ir vadovavimo patirtis yra visapusiška”, – konstatavo LLRA-KŠS narys.

J.Narkevičius teigia, kad kontraversiškai vertinami jo pasisakymai apie Maidano surengimą Lietuvoje dėl lenkų padėties šalyje yra ištraukti iš konteksto.
„Visokiausių citatų dabar galima ištraukti, žiūrint kokiame kontekste yra pasakyta ir ar taip buvo pasakyta. Šitie niuansai neturėtų būti esminiai, nes esame visi piliečiai lygiaverčiai”, – sakė J. Narkevičius.

Jis pridūrė, kad gerai išmano VRM atsakomybės sričių problematiką ir yra pasirengęs spręsti sudėtingiausius klausimus.

„Aš žinau tas problemas, žinau, kad yra dideli lūkesčiai statutinių tarnautojų – vadinamoji nuo 700 iki 1000 eurų programa. Žinau tuos lūkesčius, apie tam tikrus niuansus komunikabilumo prasme, žinau apie profsąjungų veiklą. Yra temų, kurios yra spręstinos ir sudėtingos spręsti. Žinau, kad tai atsakingas iššūkis, ir stengsimės, kad jis būtų išspręstas”, – kalbėjo J. Narkevičius.

Vis dėlto jis pridūrė, kad, tapęs ministru, atstovautų visiems Lietuvos žmonėms.

„Žvelgčiau į visus regionus vienodai”, – konstatavo kandidatas į vidaus reikalų ministrus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.