Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.06 07:38

Vilniuje trūksta mokytojų, dalis vaikų netelpa į mokyklas

BNS 2019.08.06 07:38

Artėjant mokslo metų pradžiai Vilniuje labai trūksta mokytojų, dalis vaikų netelpa į artimiausias mokyklas, jiems teks rinktis alternatyvas, skelbia naujienų portalai 15min.lt ir delfi.lt.

Vicemeras Vytautas Mitalas 15min.lt teigia, jog, birželio duomenimis, sostinėje trūko apie 200 pedagogų, daugiausia – pradinio ugdymo, taip pat lietuvių, anglų kalbos, matematikos mokytojų.

Anot jo, yra progimnazijų, kurios jau surado mokytojus 4 iš 6 planuojamų pirmųjų klasių, kai kurių gimnazijų vadovai priversti rinktis pedagoginės darbo patirties neturinčius asmenis.

V. Mitalas įvardija, jog, pasikeitus finansavimo schemai, sostinei trūksta apie 4 mln. eurų ugdymo pagalbos specialistams finansuoti.

Delfi.lt vicemeras tvirtino, kad į mokyklas arti namų netilpo 36 moksleiviai, jiems iki rugpjūčio vidurio teks rinktis iš galimų alternatyvų. Daugiausia problemų yra Pilaitėje – čia dviem pirmokų klasėms bus organizuojamas transportas į „Ryto“ progimnaziją Karoliniškėse, Balsių progimnazijoje pradinukų klasėse bus po 27 moksleivius – vienu daugiau, nei leidžia higienos norma. Savivaldybė problemą sprendžia statydama naujus priestatus prie įstaigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi