Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.05 16:14

Pretendentas į EK Sinkevičius Briuselyje susitiks su Ursula von der Leyen

Laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis Virginijus Sinkevičius antradienį vyksta į Briuselį, kur susitiks su paskirtąja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Layen.

„Vizito metu jis (ministras) neformaliai susitiks su Europos Komisijos vadove“, – BNS pirmadienį sakė ministro atstovas spaudai Egidijus Jurgelionis.

V. Sinkevičius BNS būsimojo vizito nekomentavo.

Pats premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad apie ministro vizitą jis buvo informuotas. Daugiau detalių apie V. Sinkevičiaus kelionės tikslą neatskleidžia ir S. Skvernelio patarėjas Tomas Beržinskas.

Lietuva kol kas nėra oficialiai apsisprendusi, kurį pretendentą siūlyti į naują Europos Komisiją, tačiau valdantieji „valstiečiai“ prieš kelias savaites pareiškė remsiantys V. Sinkevičiaus kandidatūrą.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis yra sakęs, kad Lietuvos atstovas komisijoje galėtų pretenduoti į finansų, inovacijų, vidaus saugumo arba energetikos atsakomybės sritis.

Apie V. Sinkevičiaus vizitą į Briuselį pirmasis paskelbė naujienų portalas 15min.lt.

Kandidatą į Europos Komisiją Lietuvoje siūlo Vyriausybė, suderinusi ją su prezidentu ir Seimu.

Nepaisant to, kad kandidatą į eurokomisaro postą svarstymui teikia Vyriausybė, neoficialių šaltinių duomenimis, derybas dėl šio portfelio su Briuseliu veda Prezidentūra.

Nauja komisija formuojama po gegužę vykusių Europos Parlamento rinkimų.

Kadenciją baigiančioje komisijoje dirba už sveikatą ir maisto saugą atsakingas komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi