Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.05 15:55

Zuokienės rasto „lobio“ istorijos atomazga: Vilniaus savivaldybė pripažino savo klaidą

atnaujinta 16.12
Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.08.05 15:55

Pirmadienį Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis atsiprašė Jono Meko fondo vadovo Edgaro Stanišausko bei Artūro Zuoko už iš pastarojo namų paimtus daiktus ir patikino, kad daiktai bus grąžinti šią savaitę.

Pasak P. Poderskio, anksčiau socialiniuose tinkluose nuvilnijęs susitarimo projektas netiko nė vienai pusei, tad imtasi kito situacijos sprendimo būdo. Jono Meko fondas esą intensyviai rinko dokumentus ir savivaldybės administracijai pateikė įrodymus apie pas A. Zuoką rastų daiktų įsigijimą.

„Pasiekėme susitarimą daiktus nuvežti atgal į jų nurodytas patalpas. Tą su džiaugsmu padarysime šią savaitę“, – teigė jis.

Savivaldybės administracijos vadovas pripažino, kad A. Zuoko namuose atlikti veiksmai buvo skuboti.

„Noriu atsiprašyti Jono Meko fondo vadovo ir Artūro Zuoko už viešojoje erdvėje paskleistą informaciją ir mūsų veiksmus, kurie galbūt buvo šiek tiek galbūt skuboti“, – sakė P. Poderskis.

Situacijoje jis įžvelgė ir teigiamų aspektų – esą buvo atrasta daug meno kūrinių ir „nebebus 10 metų likę ir užsigulėję sandėliuke ir bus eksponuojami“.

Pasak jo, keli iš paimtų daiktų apžiūrėti ir patikrinti, ar tai nėra savivaldybės nuosavybė. Tokios prielaidos nepasitvirtino. P. Poderskio teigimu, gautas kreipimasis iš menininkų, kurių darbai rasti tarp daiktų, – reikalaujama, kad darbai būtų perduoti J. Meko fondui.

Savivaldybės administracijos direktorius patikino, kad sprendimas paimti daiktus iš A. Zuoko namų buvo jo, mero ir dar kelių žmonių.

LRT.lt primena, kad liepos 31 d. su savo vyru A. Zuoku besiskirianti Agnė Zuokienė šeimos namuose, Užupyje, galimai rado J. Meko meno kūrinių. Moteris teigė nežinojusi apie tuos daiktus, radimo faktą ji užfiksavo su antstoliais. Galiausiai A. Zuokienė kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kurios atstovai atvyko į Zuokų namus ir rastą „lobį“, kurį sudarė apie 100 dėžių su įvairiais daiktais, išsivežė į savivaldybę.

A. Zuokas tąkart feisbuke rašė, kad rasti daiktai priklauso J. Meko fondui, tai yra privačiai įstaigai, tad savivaldybė neturėjo teisės rastų daiktų išsivežti.

„Todėl kuo skubiau grąžinkite į vietą, kas ne jums priklauso. Ir saugiai. Antra: ir arkliui aišku, kad galima perskaityti ant dėžių adresą: Užupio 30, Jono Meko fondas, o Remigijus (Šimašius – LRT. lt) ir Povilas (Poderskis – LRT.lt) turėtų skirti įstaigą, kuri jų pavaldume, o kuri yra privati. (...) Sveikinimai Agnei, kuri savo gimtadienio proga surengė puikų fluxus performansą. Ir sandėliuko nereikėjo pačiai valyti, tai padarė Vilniaus miesto savivaldybė. Gaila, jie fluxus pokšto, atrodo, nesuprato...“, – feisbuke rašė A. Zuokas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi