Lietuvoje

2019.08.05 16:44

Prašančiųjų maisto paramos Lietuvoje daugėja

per mėnesį išdalyta 200 tūkst.
Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.05 16:44

Lietuvoje pradedami dalyti maisto produktai nepasiturintiems gyventojams. Jau ketvirtą kartą šiemet dalijamame krepšelyje – 10 maisto produktų, tarp jų – ir gyventojų labiausiai pageidaujami cukrus bei aliejus. Prašančiųjų paramos maistu daugėja, per šį mėnesį maisto daviniai bus išdalyti beveik 200 tūkstančių šalies gyventojų.

Šiauliai – vienas pirmųjų miestų, į kurį tiekėjai pristato maisto produktų siuntą nepasiturintiems gyventojams. Per porą savaičių maisto daviniai pasieks ir kitas savivaldybes. Šiauliečiams parama bus pradėta dalyti jau antradienį.

„Dabar tai yra didžiausias paketas, kuris bus šiais metais. Mes gausim dabar 10 maisto produktų vienam asmeniui, paketą sudarys 14 vienetų maisto produktų: aliejus, sausainiai, grikiai, vištienos konservai, sriuba, ryžiai, cukrus, pupelės, makaronai ir saldintas sutirštintas pienas“, – pasakoja „Maisto banko“ atstovė Sandra Kacilevičė.

Maisto produktų ir higienos reikmenų gali gauti tie, kurių mėnesio pajamos nesiekia 183 eurų vienam šeimos nariui. Rugpjūtį tokią paramą gaus daugiau kaip 177 tūkstančiai nepasiturinčių šalies gyventojų. Vien Šiauliuose tokių asmenų – beveik 4000.

„Skaičiai auga, aišku, būtų smagiau, jei tie skaičiai mažėtų. Statistika rodo, kad 2017 metais tokių asmenų buvo 3400, pernai buvo per 4000. Dabar jau iki liepos mėnesio, kada jau 4 kartą yra dalijama šiais metais, matome, kad suma siekia 3600 asmenų, aišku, iki metų pabaigos dar gali šitie skaičiai pasikeisti“, – teigia Šiaulių savivaldybės departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Pasak paramos dalytojų, maisto daviniai ne visuomet įtinka vargingai gyvenančioms šeimoms, pasitaiko, kai pamačiusios davinių sudėtį – jų atsisako. Parama nepasiturintiesiems yra sulaukusi kritikos ne tik dėl kokybės, bet ir dėl per brangiai įsigytų produktų. Lietuvai jau yra tekę Europos socialinio fondo agentūrai grąžinti trečdalį milijono eurų, nes maisto produktai iš tiekėjų buvo pirkti per brangiai.

Žinios. Ministras Virginijus Sinkevičius rytoj susitiks su naująja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.