Lietuvoje

2019.08.05 12:48

Dėl Vėtros lentos Landsbergis kreipėsi į Šimašių: ragina grąžinti bibliotekai ir siūlo ją išpirkti

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.08.05 12:48

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis ragina nuo Vrublevskių bibliotekos fasado nuimtą atminimo lentą Jonui Noreikai–Generolui Vėtrai grąžinti bibliotekai. O ši jau esą elgtųsi savo nuožiūra.

Taip konservatorių atstovas rašo viešame laiške, kuris adresuotas Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui.

G. Landsbergis ragina iš savivaldybės įmonės „Grinda“ sandėlio atminimo lentą perduoti Vrublevskių bibliotekai saugoti ir eksponuoti. Taip pat pažymima, jog TS-LKD yra pasirengusi išpirkti memorialinę lentą ir pati grąžinti ją Vrublevskių bibliotekai, kuri galėtų toliau ją naudoti savo nuožiūra.

„Kviečiame Jus žengti šį žingsnį, kuris galėtų būti pradžia prezidento inicijuojamai visuomenės bei suinteresuotų institucijų atvirai, plačiai ir nuoširdžiai diskusijai tiek istorinėmis temomis, kurios iki šiol visuomenėje nesulaukė tinkamo dėmesio, tiek dėl to, kokiu būdu geriausia įamžinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą”, – pažymėjo G. Landsbergis.

Antras jo laiškas adresuotas prezidentui G. Nausėdai. Juo konservatorių lyderis sveikina praėjusią savaitę prezidento pasiūlytą memorandumo idėją.

Liepos 27 dieną, Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus vienasmeniu sprendimu, nuo Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos buvo pašalinta J. Noreikos–Generolo Vėtros atminimo lenta.

Šis mero sprendimas, kaip rašoma TS-LKD pranešime, sukėlė visuomenėje audringas diskusijas ir sugriovė politinėje bendruomenėje vyravusį sutarimą, jog tokie jautrūs klausimai turi būti sprendžiami plačiu konsensusu, įvertinus visus daugiasluoksnės Lietuvių tautos istorijos aspektus, sprendimą priimant ne vienasmeniškai, o demokratinėse, gyventojams atstovaujančiose institucijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt