Lietuvoje

2019.08.05 09:14

Policija pradėjo tyrimą dėl ant Kudirkos paminklo užkabintos lentelės

Vilniuje – Škirpos ir Vėtros plakatai, lentelės ant paminklų; atnaujinta 11.24
Ramūnas Jakubauskas, BNS, LRT.lt2019.08.05 09:14

Policija pradėjo administracinę teiseną dėl ant Vinco Kudirkos paminklo Vilniuje užkabintos lentelės. Nuo Vinco Kudirkos ir Petro Cvirkos paminklų pirmadienio rytą nukabintos Vilniaus merui Remigijui Šimašiui adresuotos lentelės. Įvairiose Vilniaus vietose taip pat randama plakatų su Jono Noreikos-Generolo Vėtros bei Kazio Škirpos atvaizdais.

Kaip BNS sakė Vilniaus policijos atstovas Tomas Bražėnas, pradėta administracinė teisena dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Dėl kitų (paminklų – BNS), šiam momentui, duomenų ir pranešimų neturime“, – teigė policijos atstovas.

Lietuvos policija praneša, kad ant Vinco Kudirkos paminklo Vilniuje apie penktą valandą ryto pastebėta iškaba su užrašu „Šimašiau, ar aš kitas?“.

Teigiama, kad netrukus pareigūnai nukabino lentelę nuo paminklo, esančio priešais Vyriausybę.

Dar viena R. Šimašiui adresuota lentelė pirmadienio rytą pastebėta ir ant Petro Cvirkos paminklo – „Drauge Šimašiau, didžiuojuosi!“.

Tačiau kaip BNS informavo policijos atstovas Ramūnas Matonis, pranešimo apie šį įvykį suvestinėse nėra.

Sostinės meras anksčiau yra sakęs, kad sieks nukelti ir paminklą, skirtą rašytojui P. Cvirkai, tačiau tam priešinasi Lietuvos rašytojų, dailininkų sąjunga, kitos menininkus vienijančios organizacijos.

Jie ragina įvertinti P. Cvirką ne tik kaip sovietinį veikėją, bet kaip talentingą rašytoją, taip pat aklai nenaikinti sovietinės epochos ženklų paliekant tokias erdves edukacijai.

Neskubėti su sprendimais ragina ir rašytojo, literatūrologo Mindaugo Kvietkausko vadovaujama Kultūros ministerija.

Liepos pabaigoje R. Šimašiaus iniciatyva nuo Vrublevskių bibliotekos Vilniuje buvo nukabinta atminimo lenta, skirta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, taip pat Vilniaus taryba nusprendė Lietuvos diplomato bei karininko Kazio Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės.

Abu sprendimus pasveikino Lietuvos žydų bendruomenė, tačiau tautininkai dėl šių sprendimų trečiadienį prie paminklo Karaliui Mindaugui rengia protesto akciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.