Lietuvoje

2019.08.05 08:01

Tarnybą pradeda pusė tūkstančio šauktinių

atnaujinta 15.53
BNS2019.08.05 08:01

Tarnybą Tauragės rajone pirmadienį pradėjo apie pusė tūkstančio šauktinių.

Jie tarnaus Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, į kurį nuo ankstyvo ryto atvyko autobusais iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės, Šiaulių, Šilalės, Šilutės ir kitų Lietuvos miestų.

Batalione jiems išduota karinė uniforma ir ekipuotė, patikrinta šauktinių sveikata, jie supažindinti su gyvenimo sąlygomis, poilsio erdvėmis.

Iš tarnybą pradėjusių karių didžioji dalis atvyko savo noru – per 180 karių pareiškė norą atlikti tarnybą savanoriškai, per 200 patekusiųjų į sąrašus panoro atlikti tarnybą pirmumo tvarka, likusieji pašaukti privalomai.

Lietuvai šie šauktiniai prisieks rugpjūčio 23 dieną.

Pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai kariai dalyvauja baziniame kario kurse. Jo metu kariai lanko teorines paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis.

Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Šiemet į įvairius karinius dalinius devynių mėnesių tarnybai buvo pašaukti apie 3,8 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI