Lietuvoje

2019.08.04 10:43

Skvernelis žada paskatas tarnautojams už Vyriausybės programos vykdymą

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad svarstys skirti paskatas ministerijų tarnautojams, jeigu šie laiku įgyvendins Vyriausybės programą.

Kreipdamasis į ministrus jis teigė, kad Vyriausybės kanceliarija įvertins dabar egzistuojančias ministerijų tarnautojų skatinimo formas ir padarys pakeitimus, jeigu to prireiks.

„Metų pabaigoje, kitų metų pradžioje, kada bus atliekamas jūsų ministerijose tarnautojų vertinimas, skatinimas, (...) Vyriausybės kanceliarija įvertins jūsų tarnautojų skatinimo formas, vertinant pagal tai, kaip yra vykdomas Vyriausybės programos priemonių plano įgyvendinimas“, – per Vyriausybės pasitarimą šią savaitę sakė premjeras.

„Tada mes su gerbiamu finansų ministru, matyt, ieškosime labai gerų stimuliuojančių įrankių, kaip institucijas paskatinti vienokia ar kitokia forma daryti pažangą. Arba atvirkščiai, jeigu tos pažangos nematysime“, – teigė jis.

Per pasitarimą apsvarstyta ataskaita rodo, kad šiemet vėluoja apie 40 proc. suplanuotų darbų.

„Dar yra gražaus laiko, visas pusmetis pasiekti tai, kas yra įsipareigota“, – tvirtino S. Skvernelis.

Jis tvirtino, kad tarnautojų darbui neturėjo daryti įtakos pastarieji politiniai procesai šalyje.

Liepą pareigas pradėjo eiti naujasis prezidentas Gitanas Nausėda, susitarta dėl naujos valdančiosios daugumos, o atsistatydinti žadėjęs premjeras galop paskelbė toliau vadovausiantis Vyriausybei.

„Reikia nelaukti strateginių pasikeitimų, o tarnautojams vykdyti tai, kas yra numatyta. Septynioliktosios Vyriausybės programa turės būti įgyvendinta“, – kalbėjo premjeras.

2017–2018 metais nebuvo atlikti maždaug 10 proc. įsipareigotų uždavinių. Daugiausiai su darbais vėlavo Aplinkos, Švietimo mokslo ir sporto bei Vidaus reikalų ministerijos.