Lietuvoje

2019.08.03 22:12

Panorama. Darbo skelbimuose privaloma nurodyti siūlomą atlygį, tačiau naujo reikalavimo nepaiso tiek privačios, tiek valstybės įmonės

LRT.lt 2019.08.03 22:12

Ariogaloje vyksta politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginys prasidėjo eisena nuo Ariogalos Šventojo Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link, vyko Jungtinio tremtinių choro koncertas, knygų pristatymai, parodos, diskusijos. Sąskrydyje priimta rezoliucija, kuria reikalaujama „liautis kurstyti tautos susipriešinimą“ dėl memorialo Lukiškių aikštėje statybų, politinių kalinių ir tremtinių sąjunga reiškia nepasitenkinimą ir Vilniaus valdžios sprendimus nuo Vrublevskių bibliotekos nuimti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą bei Kazio Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės. Sąskrydyje apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda sakė tikintis šalies žmonių gebėjimu „įveikti visas prieštaras“.

Lygiai savaitė, kai darbo skelbimuose privaloma nurodyti siūlomą atlyginimą. Bet sumos yra toli gražu ne visur, naujo Darbo kodekso reikalavimo nepaiso tiek privačios, tiek valstybės įmonės. Užimtumo tarnyba ir karjeros portalai sako, kad po savaitės arba dviejų viešai ieškoti darbuotojo, slepiant jam siūlomą atlyginimą, bus neįmanoma – skelbimai tiesiog nebus matomi.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kurs naują politinį judėjimą. Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako, kad bus siekiama pritraukti naujų politikos ir visuomenės veikėjų. Politologo Lino Kojalos teigimu, toks žingsnis – vienas iš būdų, tikintis pritraukti naujų rinkėjų prieš ateinančius Seimo rinkimus.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad renkant kandidatą į eurokomisarus Lietuva nevėluoja ir svarbiausia – geras postas ir jam tinkamas žmogus. Šalies vadovo nuomone, sprendimai dar nėra priimti ir portfeliai neišsidalinti, todėl kelti isterijos nereikėtų. Vyriausybė kandidatūrą į eurokomisarus turi pasiūlyti kitą savaitę.

Panorama. Darbo skelbimuose privaloma nurodyti siūlomą atlygį, tačiau naujo reikalavimo nepaiso tiek privačios, tiek valstybės įmonės

Rugsėjį duris atveriantis Seimo lankytojų centras bus ne Seime, kaip planuota, o kitoje gatvės pusėje, buvusio banko patalpose. Seimo atstovai sako, kad taip nuspręsta, nes lankytojų, norinčių pamatyti parlamentą, tik daugėja, o erdvių, kuriose būtų galima išgirsti daugiau apie Seimo istoriją – nėra. Oponentai įsitikinę priešingai ir sprendimą kritikuoja dar ir todėl, kad planuojamas centras – neinovatyvus.

Maskvoje sulaikyta viena iš opozicijos lyderių Liubov Sobol. Ji suimta pakeliui į opozicijos mitingą, per kurį vėl reikalauta laisvų ir sąžiningų rinkimų į Maskvos miesto dūmą. Taikų susirinkimą iš karto išvaikė riaušių policija, suimta apie 700 žmonių.

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Markas Esperas paskelbė, kad šalis rengiasi Azijoje dislokuoti vidutinio nuotolio raketų Kinijos įtakai atsverti. Tokius planus jis pranešė pasauliui nuogąstaujant dėl naujų ginklavimosi varžybų, Jungtinėms Valstijoms ir Rusijai vakar nutraukus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų susitarimą. Bet Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako tikįs, kad jam pavyks pasiekti naują susitarimą dėl branduolinių pajėgų mažinimo – ir į jį jis nori įtraukti ne tik Rusiją, bet ir Kiniją.

Kaune perlaidoti Gabrieliaus Žemkalnio-Landsbergio ir jo sutuoktinės Danutės Landsbergienės palaikai. Juos iš Australijos atgabeno giminaičiai. Žemkalnis-Landsbergis mirė 2017 metų gruodį, eidamas 89 metus. Kaune 1929-aisiais gimęs Gabrielius Žemkalnis-Landsbergis 1948 metais išvyko į Australiją ir buvo aktyvus vietos lietuvių bendruomenės narys, taip pat buvo išrinktas Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininku.