Lietuvoje

2019.08.03 13:57

Buvusios areštinės pastatas Vilniuje grįžta Nacionaliniam muziejui

Vilniuje, Tado Kosciuškos gatvėje, esantis buvusios policijos areštinės pastatas grįžta Lietuvos nacionaliniam muziejui.

„Kol policijai reikėjo to pastato kaip areštinės, tol buvo areštinė, o dabar tiesiog pereina Nacionaliniam muziejui. Tai yra XIX amžiaus pastatas, statytas kaip uždaro kariuomenės komplekso dalis, ir visą savo gyvenimą jis išlaikė savo funkciją“, – BNS sakė muziejaus vadovė Rūta Kačkutė.

Pasak jos, buvusios areštinės pastate lankytojai galės apsilankyti dar šiemet, tačiau kol kas tiksliai neatskleidžia, kas yra muziejaus planuose.

„Artimiausiu metu ten bus galima apsilankyti, negaliu išduoti paslapties, turime paslaptį, bet galiu pasakyti, kad dar šiemet dalyje areštinės pastatų bus galima apsilankyti. Tikėkimės, kad parodysime daugiau negu tiesiog pastatą“, – teigė muziejaus vadovė.

Buvusios areštinės teritorijoje yra keli pastatai – vieną iš jų ketinama pritaikyti naujoms XX amžiaus ekspozicijoms, taip pat dalį pastato pritaikyti kintamoms parodoms.

Pagrindinį areštinės pastatą ketinama irgi pritaikyti ekspozicijoms, taip pat įrengti patalpas restauracijos centrui. Jo darbuotojai šiuo metu dirba nuomojamose patalpose.

„Konkrečiai dar negaliu pasakyti, nes projekto kol kas nėra“, – sakė R. Kačkutė.

Anot jos, buvusios areštinės pastatai policijai priklausė pagal panaudos sutartį, tačiau Vilniuje pastačius naują areštinę Naujamiestyje, senosios pastatai grąžinti Lietuvos nacionaliniam muziejui.