Lietuvoje

2019.08.02 19:58

Inovatyvus gydymas pasiekė ir regionų ligonines

Dainius Ožalas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.02 19:58

Naujas gydymo metodas širdies ligomis sergantiems asmenims vis labiau prieinamas regionuose. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pirmą kartą implantuotas defibriliatorius, kuris automatiniu režimu atkuria sutrikusį širdies ritmą.

Iki šiol tokios, nuo pavojingų širdies ritmo sutrikimų galinčios išgelbėti, operacijos buvo atliekamos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, ar Šiaulių ligoninėse. Planuojama, kad per metus Panevėžyje tokių operacijų bus atliekama iki 20.

Gydytojas kardiologas Tomas Vasylius reanimacijos palatoje Kęstutį informuoja, kad jis yra pirmasis Panevėžio ligoninės pacientas, kuriam buvo atlikta tokia operacija. Vyras nustebęs, nes manė, kad tai dažna procedūra.

„Mes implantavome pacientui po oda specialų aparatą, kuris galės ligonį atgaivinti, kai jam įvyks klinikinė mirtis dėl labai dažno širdies pulso. Anksčiau mes dėdavome elektrokardiostimuliatorius pacientams, kurie skundžiasi retu pulsu“, – pasakoja gydytojas.

Panevėžio respublikinės ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas džiaugiasi, kad inovatyvūs gydymo metodai atkeliauja ir į regionus.

„Naujiena yra tokia, kad inovatyvūs gydymo metodai, kurie dar seniau būdavo pasiekiami tik didžiųjų miestų klinikose, šiandien jau atkeliauja į regionus. Paskutiniu metu gyva mintis, kad regionuose medicina užsidarinėja, trūksta personalo, trūksta įrangos, tai vien šis faktas parodo, kad tikrai taip nėra“, – tikina direktorius.

Žinios. Naujas gydymo metodas sergantiems širdies ligomis vis labiau prieinamas regionuose
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.