Lietuvoje

2019.08.02 21:53

Politologė: su Meko „lobio“ istorija Šimašius įvėlė save į Zuokų skyrybų peripetijas

kritikuoja, kad nepasimokoma iš komunikacinių klaidų
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.02 21:53

Vilniaus miesto savivaldybė ir Jono Meko fondas nesutarė dėl paimtų menininko daiktų grąžinimo – tikimasi susitarti kitą savaitę.

Skandalinga situacija kilo tuomet, kai su buvusiu Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku besiskirianti Agnė Zuokienė šeimos namuose netikėtai rado „lobį“, kuris yra galimai menininko Jono Meko meno kūrinius.

Tiesa, panašu, kad ši situacija perauga į ganėtinai keistą komunikacinės krizės istoriją, kurioje daugiau klausimų nei aiškumo.

Vilniaus merui – juodos komunikacinės krizės dienos

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ viešėjusi politologė Rima Urbonaitė sako, kad šioje istorijoje kol kas trūksta paprasčiausios komunikacijos, nes daug painių faktų ir garsių pareiškimų, nei išsamios ir ramios pozicijos.

Tiesa, politologė nemažą dalį šios istorijos painumo meta į Vilniaus savivaldybės pusę, kurios veiksmai, situaciją ne sprendžia, o tik gilina krizę.

„Istorija su Jono Meko kūrinių dėžėmis, galbūt, savivaldybė taip nori užglaistyti nemalonią prieš tai buvusią istoriją (J. Noreikos lentelės nukabinimo skandalas – LRT.lt past.) užglaistyti, tačiau problema tapo tokia, kad vieną krizę pakeitė kita. Šiuo atveju turime sukurtą dar didesnę krizę, iš kurios buvo sugebėta tokią problemą padaryti. Neišsiaiškinus, kam ir kas priklauso, padaryti tokį performansą, reikia beveik neeilinių sugebėjimų. Tiesą sakant nežinau, ar čia tokios juodos dienos Vilniaus merui, bet akivaizdu, jog pamokos yra neišmoktos. Tam tikra prasme, R. Šimašius įsivelia į skyrybų istoriją, kuri didžiosios visuomenės dalies tikrai nedomina“, – laidoje svarstė politologė.

R. Urbonaitės teigimu, kai šeimos skyrybų drama perauga į politiką, tuomet tai tampa problema.

„Kai patys besiskiriantys žmonės nusprendžia, kad jų skyrybos yra tiek svarbios, jog čia dar reikėtų įtraukti Vilniaus merą, vilniečius ir visą visuomenę ir daryti tokius manipuliatyvius dalykus. Realiai, šioje istorijoje laimėtojų apskritai nebus ir greičiausiai visi pralaimės. Belieka tikėtis, kad daiktai, kurie priklauso tam, kam turi priklausyti ir priklausys“, – su sarkazmu į situaciją pažiūrėjo politologė.

Rado tikrą „lobį“

Kaip LRT.lt trečiadienį pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, A. Zuokienė kreipėsi į savivaldybę dėl rastų galimai meno kūrinių ir šį faktą užfiksavusi su antstoliais.

„Mes gavome informacijos, kad gerbiama A. Zuokienė rado galimai meno kūrinius. Jie jai tikrai nepriklauso, jie nepriklauso ir jų šeimai. Tai mes, pasitarę, nusprendėme ir mero pavedimu tą kolekciją, tai yra dėžes su daiktais, kurie užfiksuoti antstolių, išsivežti ir ištirti. Tai galėčiau palyginti su situacija, kai kas nors randa lobį“, – aiškino P. Poderskis.

Jis patvirtino, kad savivaldybės atstovai rastus galimai meno kūrinius trečiadienį jau išsivežė iš Zuokų namų. Pasak P. Poderskio, Vilniaus miesto savivaldybė kreiptis į policiją dėl A. Zuokienės rastų daiktų neketina, mat, kaip kartojo pašnekovas, situacija tapati tai, kai žmogus randa lobį.

„Rasti paveikslai, vaizdo kasetės. Mums reikia išsiaiškinti“, – tvirtino P. Poderskis.

Pati A. Zuokienė žurnalistams teigė, kad galimai meno kūrinius savo namuose rado visiškai netikėtai.

„Laba diena, Lietuva“. Rima Urbonaitė apie Gitaną Nausėdą: dabar vyksta politinio lauko zondavimas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.