Lietuvoje

2019.08.02 13:22

Po visuomenininkų kreipimosi Nausėda išreiškė poziciją dėl Punios šilo

LRT.lt 2019.08.02 13:22

Gamtosaugininkų organizacijos ir daugiau nei 100 visuomenininkų prašė prezidento Gitano Nausėdos apginti vieną vertingiausių šalies miško masyvų – Punios šilą. Reaguodamas į šį kreipimąsi, prezidentas penktadienį išplatino savo poziciją.

Kaip rašome pranešime, prezidentas teigiamai vertina iniciatyvas stiprinti gamtai reikšmingų teritorijų, tokių kaip Punios šilas, apsaugą.

Šalies vadovas yra įsitikinęs, kad unikalios šalies vietovės turi būti adekvačiai saugomos, todėl palaiko siūlymą didesnėje Punios šilo draustinio teritorijoje didinti aplinkos apsaugą.

„Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina tai, kad Punios šile jau dabar yra stabdomi miškų kirtimai bei medžioklė, ir pabrėžia, kad gamtai reikšmingų teritorijų priežiūra turi būti užtikrinama teisiniu keliu. Artimiausiu metu šalies vadovas laukia iš aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimų, kurie teisiškai sureguliuotų ir įtvirtintų griežtesnę aplinkos apsaugą šioje teritorijoje.

Prezidentas taip pat laikosi požiūrio, kad ateityje turi būti skiriama daugiau dėmesio gamtai reikšmingoms teritorijoms, o saugomų teritorijų plėtra turi vykti, derinant vietos bendruomenių ir socialinių partnerių interesus“, – rašoma išplatintame pranešime.