Lietuvoje

2019.08.02 12:53

Dzūkijos miškuose pastebėjo neįprastai besielgiantį lūšiuką: kibo pasieniečiui į klešnę

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.08.02 12:53

Druskininkietis labai nustebo miške išvydęs drąsų ir keistai besielgiantį lūšies jauniklį. Apie tai jis papasakojo Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojams. O ši su pasieniečių pagalba išsiaiškino, kad gyvūnui reikalinga pagalba.

Nusprendus, kad išlikti gyvam gamtoje jam nėra daug vilčių, pasak direkcijos, operatyviai ir geranoriškai sureagavus Gyvūnų globėjų asociacijai, ketvirtadienį lūšiukas atsidūrė Kaune, Nuaro gyvūnų priežiūros centre.

„Įprastai mes tokių dalykų – imti jauniklį ar suaugusį gyvūnėlį iš gamtos – mes nepraktikuojame. Bet kai elgiasi taip neįprastai...“ – LRT.lt situaciją komentuoja parko direkcijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė. Pasak jo, sprendimą gyvūną paimti paskatino ir jo liesumas bei pažeidimas prie akies.

Direkcijos atstovas mano, kad lūšiukas anksčiau su tokiais dvikojais padarais, t. y. žmonėmis, nebuvo susidūręs. „Pasieniečiai sustojo, jis iš karto kanda į batą, lipa ant kelnių“, – sako jis.

Kaip aiškina Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis, tokiu elgesiu gyvūnas greičiausiai ieškojo grobio – jis buvo išbadėjęs, sublogęs. Dabar esą savo maistą labai saugo ir apetitu tikrai nesiskundžia.

„Mes jį „atstatinėjame“, stebime, veterinarijos gydytojai apžiūrėjo. Dabar svarbiausia, kad kažkiek atsistatytų jo svoris“, – aiškina V. Gustaitis.

Kurį laiką gyvūnas bus stebimas, žiūrima ne tik sveikata, bet ir elgsena. „Toliau susitarėme su Klaipėdos zoologijos sodu, su Edvardu Legecku, – perduosime jam. [...] Pas jį geriausia vieta, kadangi kiek esame Kauno zoologijos sodui perdavę, visi gyvūnai ten nustimpa“, – kalba Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas.

Ar gyvūnas bus paleistas atgal į Dzūkijos miškus, ar pasiliks zoologijos sode, priklausys nuo jo elgsenos. Lūšiukas zoologijos sode bus paleistas į kitą lūšių šeimą.

Svarstydamas, kodėl gyvūnas pradėjo taip keistai elgtis, V. Gustaitis visų pirma mini, kad jis – mažas ir išalkęs. „Gal kažkas jį pamaitino viena kitą kartą ir dėl to jis dabar prie žmonių eina. Bet taip, kad jis būtų toks rankinis kačiukas, tai taip nėra“, – kalba jis.

Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai pabrėžia – gyvūnų ir paukščių jauniklius paimti iš gamtos galima tik pačiais kraštutiniais atvejais, įsitikinus, kad jie yra sužeisti.

Lūšis yra įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI