Lietuvoje

2019.08.02 08:18

Šapoka prieš susitikimą su Nausėda: reikia įvardyti, ką reiškia gerovės valstybė

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.08.02 08:18

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Penktadienį šalies vadovas kviečiasi laikinai finansų ministerijai vadovaujantį Vilių Šapoką. Prezidentas V. Šapoką buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste.

„Išmokų, pašalpų didinimas – teisingumas, galimybė visiems. Tai taip pat tolerancija kitai nuomonei, tai ir šešėlio, korupcijos mažinimas. Yra tikrai daug dedamųjų ir reikia gerai įvardinti, ką reiškia gerovės valstybė Lietuva“, – LRT RADIJUI sako laikinasis finansų ministras.

Antradienį LRT laidoje „Dienos tema“ V. Šapoka jau buvo užsiminęs, kad prezidento iškeltas gerovės valstybės tikslas – nesutvarkius švietimo, sveikatos sektoriaus, kurie, anot jo, labai neefektyvūs, nebus įvykdytas.

LRT RADIJUI penktadienį V. Šapoka taip pat tvirtina, kad skurdo mažinimui Lietuvoje pastaruoju metu skirtos reikšmingos sumos.

Laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka: turime ruoštis ekonomikos augimo lėtėjimui

„Biudžeto formavimas ypatingas tuo, kad svarbiausia išskirti poreikius atitinkančius prioritetus. Tai pastaraisiais metais skurdui mažinti buvo skirtos tikrai labai reikšmingos sumos“, – teigia V. Šapoka.

Anot jo, į viską reikia žiūrėti realistiškai ir reikėtų neužsiliūliuoti pertekliniu optimizmu.

Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Dėl naujos daugumos sutarusios Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga žada pakeisti mažiausiai tris ministrus.

Prezidento susitikimai su naujai siūlomais kandidatais bei esamais ministrais, planuojama, bus tęsiami toliau.

Populiariausi

Medikai

Lietuvoje

2021.01.22 09:32

Infekcija pasiglemžė nė 40-ies neturėjusio žmogaus gyvybę, su COVID-19 kovojo ilgiau nei mėnesį per parą – 1032 nauji atvejai, mirė 29 asmenys, 1453 pasveiko, atnaujinta 12.25

8
Gintautas Paluckas

Lietuvoje

2021.01.22 17:49

Postą paliekantis Paluckas: vidinis karas partijoje akivaizdžiai gresia Olekas dalyvaus rinkimuose ir neatmeta, kad sugrįžtų atskilę „socdarbiečiai“; atnaujinta 20.40

10