Lietuvoje

2019.08.02 08:18

Šapoka prieš susitikimą su Nausėda: reikia įvardyti, ką reiškia gerovės valstybė

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.08.02 08:18

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Penktadienį šalies vadovas kviečiasi laikinai finansų ministerijai vadovaujantį Vilių Šapoką. Prezidentas V. Šapoką buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste.

„Išmokų, pašalpų didinimas – teisingumas, galimybė visiems. Tai taip pat tolerancija kitai nuomonei, tai ir šešėlio, korupcijos mažinimas. Yra tikrai daug dedamųjų ir reikia gerai įvardinti, ką reiškia gerovės valstybė Lietuva“, – LRT RADIJUI sako laikinasis finansų ministras.

Antradienį LRT laidoje „Dienos tema“ V. Šapoka jau buvo užsiminęs, kad prezidento iškeltas gerovės valstybės tikslas – nesutvarkius švietimo, sveikatos sektoriaus, kurie, anot jo, labai neefektyvūs, nebus įvykdytas.

LRT RADIJUI penktadienį V. Šapoka taip pat tvirtina, kad skurdo mažinimui Lietuvoje pastaruoju metu skirtos reikšmingos sumos.

Laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka: turime ruoštis ekonomikos augimo lėtėjimui

„Biudžeto formavimas ypatingas tuo, kad svarbiausia išskirti poreikius atitinkančius prioritetus. Tai pastaraisiais metais skurdui mažinti buvo skirtos tikrai labai reikšmingos sumos“, – teigia V. Šapoka.

Anot jo, į viską reikia žiūrėti realistiškai ir reikėtų neužsiliūliuoti pertekliniu optimizmu.

Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Dėl naujos daugumos sutarusios Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga žada pakeisti mažiausiai tris ministrus.

Prezidento susitikimai su naujai siūlomais kandidatais bei esamais ministrais, planuojama, bus tęsiami toliau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI