Lietuvoje

2019.08.01 18:18

Andriukaitis įgėlė Karbauskiui dėl eurokomisaro skyrimo: pasiūlė atsikratyti kaimo Jurgio mąstymo

LRT.lt 2019.08.01 18:18

Lietuvai neapsisprendžiant dėl eurokomisaro ir ieškant moters kandidatūros, savo nuomonę panoro išreikšti ir kadenciją baigęs eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Savo feisbuko puslapyje V. P. Andriukaitis įgėlė ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui, kuris, nepaisant būsimos komisijos vadovės raginimo, tvirtino, kad Lietuva nesvarsto deleguoti moters į naujai formuojamą Europos Komisiją.

„Gerbiamam Ramūnui Karbauskiui norėčiau tarti atskirą žodį. Siūlau apsilankyti Europos lyčių lygybės institute, Vilniuje, tikrai abejoju, ar jis ten lankėsi – pabendrauti, nueiti į biblioteką, paskaityti literatūros...

Kaip Seimo Kultūros komiteto pirmininkui būtų labai vertinga! Kad ir kaip mėgstu Naisių kaimą, bet mąstyti kaip kaimo Jurgis, užimant tokias pareigas, kažkaip netinka. Net Žemaitė jau kritikavo visus „Vingių Jonus“. Laikas suprasti tiek ES Socialinio ramsčio reikalavimus, tiek lyčių lygybių svarbą, tiek ir tai, kad Lietuvai taip pat reikia keistis“, – feisbuke rašė politikas.

Anot jo, dabartinė situacija dėl eurokomisaro kandidatūros darosi nebejuokinga. „Akivaizdu, kad teks ieškoti moters, kaip sako prancūzai: „cherchez la femme“! Toks yra naujosios Europos Komisijos pirmininkės sprendimas – pusė moterų, pusė vyrų ir kiekviena šalis, kuri dar nepaskyrė komisaro, siūlo du variantus“, – rašo V. P. Andriukaitis.

Žiniasklaida jau rašė, kad naujos Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen laišku prezidentui Gitanui Nausėdai paragino Lietuvą pasiūlyti kandidatę moterį.

„Valstiečiai“ prieš savaitę pasiūlė teikti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, bet opozicija teigia, kad jis nėra pakankamai patyręs ir negautų reikšmingo portfelio. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tvirtino, kad Lietuva viena negalėtų išspręsti lyčių lygybės komisijoje problemos.

„Lietuva nėra ta šalis, kuri privalo išspręsti vyrų ir moterų Europos Komisijoje klausimą. Mes privalome turėti tinkamą atstovą, kuris gerai atstovautų Lietuvai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Premjeras savo favorito nėra įvardijęs. Savo ruožtu, socialdemokratai siūlo svarstyti net dviejų moterų kandidatūras – europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės ir Seimo narės Rasos Budbergytės.

Lietuva rengiasi pateikti kandidatūrą į naują Europos Komisiją. Tai turės padaryti Vyriausybė, suderinusi su prezidentu ir Seimu.