Lietuvoje

2019.08.01 13:00

Poderskis: savivaldybė turto kol kas grąžinti negali, Zuoko atsiprašyti neketina

atnaujinta 13.32
Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.08.01 13:00

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis dar kartą pakartojo, kad savivaldybė paimto turto kol kas grąžinti niekam neketina. Šuo metu kolekcijos vertinimą ir jos priklausomybę atlieka speciali savivaldybės suburta komisija. Artūro Zuoko atsiprašyti taip pat nemato pagrindo.

„Tiek jis („Jono Meko fondo“ direktorius Edgaras Stanišauskas – LRT. Lt), tiek žiniasklaidoje spekuliuojama. Nežinoma visa informacija. Policijai mes pateiksime su tuo susijusius dokumentus, antstolio sudokumentuotą medžiagą. Tikimės geranoriško bendradarbiavimo“, – sakė P. Poderskis.

Administracijos direktorius užsiminė, kad šiandien bandė susisiekti su E. Stanišausku, bet jam to padaryti nepavyko.

Visi menininkai, turintys įtarimų, kad jų darbai galėjo atsidurti savivaldybės išvežtose dėžėse, kviečiami kreiptis į savivaldybę su nuosavybę patvirtinančiais dokumentais. Jeigu paaiškės, kad meno darbai priklauso jiems, su Agnės Zuokienės žinia, kuri šiandien laikoma teisėta turto savininke, darbai bus grąžinami.

Paklaustas, ar atsiprašys A. Zuoko, jeigu paaiškės, kad turtas galimai išvežtas neteisėtai, P. Poderskis atsakė, kad nemato reikalo.

„Dabar yra sudaryta komisija savivaldybėje, ji kreipėsi į Dailės galeriją ir kitas institucijas, kad padėtų nustatyti, ar tie daiktai vertingi, kam jie galėtų priklausyti ir panašiai. Mes patys nustatėme tik su antstolio pagalba, nes meninių kompetencijų per daug neturime. Mums savininkei pranešus, kad galimai tai yra savivaldybės turtas, reikėtų turbūt klausti tokio klausimo: jeigu būtume jo nepaėmę ir ten visgi būtų savivaldybės turto, tai būtume neatlikę savo pareigų“, – įsitikinęs P.Poderskis.

Nustačius daiktų tikruosius šeimininkus, visi jie, P. Poderskio tvirtinimu, bus grąžinti „savivaldybės ar ne savivaldybės pagalba – čia jau kaip pasiseks“.

Šaršalas dėl Jono Meko turto: atsiprašyti Artūro Zuoko Povilas Poderskis nemato pagrindo

Vilniaus miesto savivaldybė priversta aiškintis ir dėl to, kad galimai neteisėtai skubos tvarka nuo pareigų buvo nušalintas vienos savivaldybės įmonės vadovas Gintaras Sodeika.

Patį „Jono Meko vizualiųjų menų centro“ direktorių G. Sodeiką meras Remigijus Šimašius nušalinto mėnesiui, kol bus išsiaiškintos aplinkybės dėl A. Zuoko namuose aptiktų J. Mekui priklausiusių daiktų. G. Sodeika nušalinimo aplinkybių kol kas nevertina – neturėjo laiko tinkamai išsiaiškinti jų atitikimą teisės aktams. Tačiau skubotus savivaldybės veiksmus jis ketina skųsti teismui ir prašyti neturtinės žalos atlyginimo.

Administracijos direktorius tvirtino, kad meras nušalinti ar atleisti viešosios įstaigos vadovą „gali bet kada ir dėl bet kokių priežasčių“. Tam esą nereikia nei tyrimų, nei kitų subjektų pritarimo. Šiuo atveju omenyje turima Vilniaus miesto taryba, paskyrusi G. Sodeiką į įmonės direktoriaus pareigas. Paties G. Sodeikos tikinimu, iš užimamų pareigų jį atleisti turėtų ta pati miesto taryba.

LRT.lt primena, kad įtardama, jog A. Zuoko dėžėse guli dalis Jono Meko kolekcijos, priklausančios savivaldybės įmonei „Jono Meko vizualiųjų menų centras“, Vilniaus miesto savivaldybės administracija skubiai suorganizavo daiktų pervežimą. Operacijoje dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius P. Poderskis. Iš viso į savivaldybės patalpas Konstitucijos prospekte pervežta apie 100 dėžių.

Turto savininkais skelbiasi privati įstaiga „Jono Meko fondas“. Jos vadovas Edgaras Stanišauskas dėl neteisėto turto paėmimo ketvirtadienį kreipėsi į policiją. Savivaldybei išsiųstas oficialus raštas su prašymus turtą grąžinti bei atlikti vidinį tyrimą dėl neteisėtų administracijos veiksmų.

Pats A. Zuokas trečiadienį taip pat pareikalavo, kad savivaldybė grąžintų paimtus daiktus. Jis pabrėžė, kad jie priklauso fondui.

Vilniaus miesto savivaldybė anksčiau sakė esanti pasirengusi tarpininkauti nustatant šios kolekcijos vertę ir sprendžiant dėl tolesnio kolekcijos likimo. Administracija iki šiol yra įsitikinusi, kad savivaldybės veiksmai yra legalūs, užfiksuoti antstolių. Perimtą turtą kol kas Vilniaus valdžia laiko bešeimininkiu.