Lietuvoje

2019.08.01 18:12

Sinoptikė apžvelgė dalį rugpjūčio: tikėkimės, kad visas mėnuo toks nebus

Panašiai kaip ir liepos pabaigoje, rugpjūtį bus vėsiau ir iškris daugiau kritulių, LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Jos teigimu, pirmosiomis rugpjūčio dienomis oro temperatūra vietomis gali nesiekti nė 20 laipsnių.

– Rugpjūtis prasidėjo ne itin vasariškais orais. Ar toks bus visas mėnuo?

– Tikėkimės, kad visas mėnuo toks nebus, tačiau bent pirmoji jo pusė dosniai švaistytis šiluma nežada.

Panašiai, kaip ir liepos pabaigoje, taip ir pirmosiomis rugpjūčio dienomis naktimis vyraus 10–15 laipsnių temperatūra, o dienomis ji kils iki 20–23 laipsnių. Vietomis ir tų 20 laipsnių nesieks.

Didesnė tikimybė, kad šiltesnis oras atkeliaus savaitės viduryje, bet, kiek ilgai jis užtruks, pasakyti sunku. Kaip bebūtų, karščio protrūkio pirmoje rugpjūčio pusėje neprognozuojama.

– Vasaros pradžioje Lietuvoje buvo paskelbta hidrologinė sausra, mažesnis derlius, o ir grybautojai skundžiasi, kad miško gėrybių mažiau. Koks bus rugpjūtis? Ar sulauksime kritulių?

– Liepą tikrai lijo dosniai, šiek tiek mažiau nei įprasta lietaus buvo tik pietryčių Lietuvoje, Dzūkijoje, apie Varėną, Vilnių, o Žemaitijoje, šiaurės vakariniuose rajonuose per liepos mėnesį prilijo beveik dvigubai daugiau. Jau ir per daug to lietaus buvo, nes didžiojoje šalies dalyje kritulių iškrito kiek daugiau nei įprasta liepos mėnesiui.

Šiek tiek daugiau kritulių numatoma ir rugpjūtį. Neprognozuojama, kad jo iškris dvigubai daugiau nei įprasta, tačiau bus 15 proc. didesnis kritulių kiekis. Tikėtis labai sauso rugpjūčio – neverta.

– Ko laukti savaitgalį?

– Savaitgalis labai šiltas nebus, tačiau oras bus neblogas. Po ramios šeštadienio nakties dieną vietomis truputį palis, tačiau nesmarkiai ir neilgai. Didesnė lietaus tikimybė yra šiaurinėje šalies pusėje. Šilumos tiek jau daug ir nebus – 20–24 laipsniai, bet ne 16 ir ne 18 laipsnių, kaip buvo Aukštaitijoje pastarosiomis dienomis.

Sekmadienį vietomis lis negausiai ir temperatūra išliks panaši – 19–24 laipsniai. Naktys bus nešaltos – 10–15 laipsnių, tačiau pragiedrėjus, jei kiek ilgiau praplyštų debesys, temperatūra gali kristi keliais laipsniais žemiau.

Pirmoje kitos savaitės pusėje žymesnių orų pasikeitimų nenumatoma. Tikėtina, kad trečiadienį vėsius orus bandys išstumti iš pietvakarių atėjęs šiltesnis oras ir temperatūra visoje šalyje turėtų kilti iki 23–25 laipsnių, o kai kur ir aukščiau.

Savaitės pabaigoje, jei situacija nepasikeis ir atkeliaus ciklonas iš vakarų, debesys šiek tiek užgoš šilumą ir sulauksime daugiau lietaus.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.