Lietuvoje

2019.08.01 07:34

Pulkauninkas palieka Valstybinių miškų urėdiją

BNS2019.08.01 07:34

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovas Marius Pulkauninkas palieka valstybės įmonės generalinio direktoriaus pareigas.

Ketvirtadienis yra paskutinė jo darbo diena.

Pirmą kartą pareiškimą trauktis šalių sutarimu aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai jis įteikė birželį. Kaip rodo BNS matyti dokumentai, K. Mažeika jau buvo pasirašęs įsakymą atleisti M. Pulkauninką, išmokant jam dviejų mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją bei premiją už 2018 metų rezultatus, tačiau netrukus įsakymą atšaukė.

Vyriausiasis urėdas tuomet sakė neturintis politinio palaikymo.

Vėliau birželį M. Pulkauninkui parašius pareiškimą antrą kartą, K. Mažeika jo nepasirašė, todėl liepą VMU vadovas atsistatydino vienašališkai ir pagal įstatymą postą palieka po 20 dienų.

Ministras BNS tvirtino, kad M. Pulkauninkui pirmą kartą paprašius jį atleisti šalių susitarimu, jis įsakymo nepasirašęs.

K. Mažeika taip pat teigė, kad kitą M. Pulkauninko prašymą pasirašė sulaukęs antrojo pusmečio medienos aukciono rezultatų ir atsakymo iš Specialiųjų tyrimų tarnybos dėl M. Pulkauninko parengtos ataskaitos apie galimas įtakas.

K. Mažeikos teigimu, M. Pulkauninkui išeitinė kompensacija nebus išmokėta.

Tačiau BNS žiniomis, M. Pulkauninkui už gerus 2018 metų veiklos rezultatus buvo išmokėta 16 tūkst. eurų (po mokesčių) premija.

Pasak BNS šaltinių, išsiskyrė K. Mažeikos ir M. Pulkauninko pozicijos dėl VMU būstinės perkėlimo į Kazlų Rūdą, be to, VMU vadovas siūlė kiek kitokią valstybinių miškų medienos pardavimo tvarką, nei patvirtino Vyriausybė.

41-erių M. Pulkauninkas urėdijai vadovavo nuo 2018 metų kovo.

Naujo urėdijos vadovo konkursą Aplinkos ministerija, K. Mažeika teigimu, ketina skelbti netrukus.

Iki tol, pasak ministro, pareigas pavesta eiti generalinio direktoriaus pavaduotojui Valdui Kaubrei.