Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.17 11:00

Lietuva – už JT tribunolo dėl Malaizijos lėktuvo kūrimą

BNS 2015.07.17 11:00

Lietuva remia siūlymą įkurti Jungtinių Tautų tribunolą, kuris persekiotų atsakingus už Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą virš Ukrainos, penktadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuva remia siūlymą įkurti Jungtinių Tautų tribunolą, kuris persekiotų atsakingus už Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą virš Ukrainos, penktadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, iki metų pabaigos Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje dirbanti Lietuva remia tarybai pirmininkaujančios Malaizijos pasiūlymus.

„Labai palaikome pasiūlymus, kuriuos kaip pirmininkaujanti JT Saugumo Tarybos valstybė teikia Malaizija, labai glaudžiai bendradarbiaudama su Australija ir Nyderlandai. Tikslas yra labai paprastas – kad būtų bešališkas, efektyvus tyrimas, kad būtų nustatyti kaltieji ir patraukti atsakomybėn“, – BNS penktadienį sakė L. Linkevičius.

Įkurti tribunolą penktadienį paragino ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas.

L. Linkevičiaus teigimu, prieš metus įvykusi katastrofa „tiesiogiai susijusi su Rusijos kariniais veiksmais Ukrainoje“ ir turi būti vertinama kaip teroro aktas.

Rusija šią savaitę pareiškė nepritarsianti siūlomai Jungtinių Tautų rezoliucijai dėl tribunolo įkūrimo, sakydama, kad „tam nėra tinkamas laikas ir tai duotų priešingų rezultatų.“

L. Linkevičiaus nuomone, šie komentarai „sukelia tam tikrus įtarimus, kad Rusija nenori bešališko ir objektyvaus tyrimo“.

Visi 298 keleiviai ir įgulos nariai, skridę oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvu, žuvo, kai laineris praėjusių metų liepos 17 dieną buvo numuštas virš Rytų Ukrainos. Dauguma aukų buvo Nyderlandų piliečiai.

Ukraina ir daugelis Vakarų šalių tvirtina, kad lėktuvą  numušė prorusiški separatistai, panaudoję iš Rusijos gautą raketą „žemė–oras“.

Rusija, kuri turi veto teisę JT Saugumo Taryboje, ir Rytų Ukrainos separatistai neigia savo atsakomybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi