Lietuvoje

2019.07.31 22:01

Klaipėdoje socialinio būsto laukiančiųjų eiles trumpina naujais daugiabučiais

apsigyvens 80 asmenų

Klaipėda socialinio būsto laukiančiųjų eiles trumpina statydama naujus daugiabučius. Jau netrukus du milijonus eurų kainavusiame name galės apsigyventi aštuonios dešimtys klaipėdiečių.

Aplink naujutėlį, dar dažais kvepiantį socialinį daugiabutį darbininkai skuba pjauti žolę: jau kitą savaitę čia 36 butuose apsigyvens 79 būsto laukiantys klaipėdiečiai.

„Mes rinkome žmones, kurie pirmaisiais numeriais įrašyti pas mus į apskaitą teisei į socialinio būsto nuomą išimties tvarka, t.y. 9 vieniši asmenys ir šeimos, kurie apsigyvens pirmo aukšto butuose, o toliau visi kiti yra apgyvendinami vadovaujantis tuo kriterijumi – prašymo padavimo data, ir atsižvelgiant dar į butų naudingąjį plotą“, – sako Klaipėdos socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė.

Name – vieno, dviejų ir trijų kambarių butai. Pirmajame aukšte pritaikyti turintiems judėjimo negalią.

„Jo bendra kaina yra virš 2 mln., iš jų – 85 proc. yra europinių pinigų, 15 savivaldybės koofinansavimo dalis, manau, nepaisant to, kiek tai kainuotų, tie žmonės, kurie čia gyvens, yra verti to dėmesio, to rūpesčio, tų sąlygų, kurios jiems čia yra sukurtos“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėda nusprendė statyti naują daugiabutį, nes nupirkti tiek butų, kiek reikia ir juos pritaikyti – neįmanoma. Dažnai kaimynai neduoda sutikimo darbams, nenori tokios kaimynystės.

„Galimai ta integracija, kai žmonės negyvena vienoj vietoj, yra šiek tiek lengvesnė, iš kitos pusės, žinau pavyzdžių ir kituose miestuose, kur yra statomi namai, sunkiau besiverčiantys žmonės natūraliai jie švarioj, gražioj aplinkoj, jei jaučiasi šiek tiek įpareigoti tos aplinkos“, – tikina Socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius.

Nemokamo būsto nėra – pavyzdžiui, keturių asmenų šeima, gyvenanti dviejų kambarių bute, per mėnesį mokės 80 eurų nuomos ir komunalinius mokesčius, tiesa, galima prašyti paramos. Butai – beveik tušti, tad šeimos čia atsikraustys su savo daiktais, neturintieji gali prašyti apmokėti įsikūrimo išlaidas.

Nuomos sutarties laikas neribojamas, tačiau kasmet privalu deklaruoti pajamas, pajamoms padidėjus pustrečio karto padidėja nuoma. Kad sukčiautų ir pernuomotų socialinį būstą – taip nebuvo, bet neretai vienišos mamos kartu gyventi pasikviečia sugyventinius ir apie juos nepraneša. Nors namas naujas, jau matyti nedideli trūkiai, tačiau viskam dar galioja garantija – rangovai trūkumus pataisys.

Iš viso Klaipėdos savivaldybė turi per pusę tūkstančio socialinių būstų, bet eilė vis tiek yra: šiuo metu laukia 602 asmenys ir šeimos.

Plačiau – reportaže (nuo 24.32 min.):

Panorama. Artūras Zuokas reikalauja grąžinti „Jono Meko fondui“ viską, ką Vilniaus savivaldybė šiandien išsivežė iš jo namų