Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.17 15:43

Į Lietuvą su anglimi atgabeno itin daug narkotikų

BNS 2015.07.17 15:43

Po kelerius metus trukusios operacijos Kauno apskrities policijos pareigūnai aptiko iš Kolumbijos kartu su anglimi atgabentą 100 kilogramų kokaino, sulaikyti devyni įtariamieji, penktadienį pranešė policija.

Po kelerius metus trukusios operacijos Kauno apskrities policijos pareigūnai aptiko iš Kolumbijos kartu su anglimi atgabentą 100 kilogramų kokaino, sulaikyti devyni įtariamieji, penktadienį pranešė policija.

Policijos vadovas Linas Pernavas sakė, kad tai vienas didžiausių kiekių rasto kokaino nepriklausomos Lietuvos policijos istorijoje.

„Šiuo metu sulaikyta beveik 100 kilogramų kokaino. Operacija trunka jau keletą metų“, – spaudos konferencijoje sakė generalinis komisaras.

Pasak jo, įtarimai pareikšti  vienuolikai asmenų, devyni iš jų yra sulaikyti, tarp jų – Kolumbijos pilietis, atvykęs į Lietuvą.

Gabentojai kokainą įmaišė į 250 tonų anglies krovinį. Penki kriminalinės policijos pareigūnai savo rankomis kasė krovinį ir išrinko kokainą.

„Penki mūsų darbuotojai dieną naktį kasė anglis ir atrinkinėjo tuos gabaliukus“, – kalbėjo L. Pernavas.

Anot pareigūnų, sulaikyto krovinio vertė juodojoje rinkoje gatvės kaina siekia 10 mln. eurų, kokainas buvo skirtas Rusijos arba Europos rinkai.

L. Pernavas konferencijoje parodė maišelį, kuriame buvo užmaskuotas kokainas. „Šio maišelio vertė – 20 tūkst. eurų“, – sakė jis.

Siekdami užmaskuoti kokaino gabenimą anglies kroviniu, nusikaltėliai steigė priedangos įmonės Lietuvoje, Rusijoje ir Ukrainoje. Jūriniais konteineriais atgabentas krovinys buvo atgabentas į Alytų. Pirmieji įtariamieji – du alytiškiai ir kolumbietis – po daugiau nei savaitę trukusios pasalos kriminalistų buvo sulaikyti dar liepos 3 dieną.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad šis atvejis patvirtina, jog Lietuvos policija prioritetą skiria kovai su stambiais narkotikų prekeiviais, nors vis girdi raginimų dėmesį sutelkti į potencialius vartotojus.

„Policija visą laiką orientavosi į didelius kiekius, gabenimo kanalus, organizuotą nusikalstamumą, nors kartais tenka iš kolegų politikų skaityti pamąstymus, kad galbūt policija turėtų prioritetizuotis vartotojų tarpe, ieškoti butuose ar pasilinksminimo vietose“, – BNS penktadienį sakė S. Skvernelis.

„Visgi prioritetas yra stambių partijų tiekimo užkirtimas ir organizuotos grupuotės likvidavimas“, – pridūrė anksčiau policijai vadovavęs ministras.

Ministro teigimu, tiriant tokius nusikaltimus reikalingi ypač profesionalūs tyrėjai ir „milžiniški“ materialiniai resursai.

„Tai yra tikrai labai sudėtingas, pavojingas, kruopštus, ištvermės ir rizikos reikalaujantis darbas“, – sakė S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi