Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.31 17:29

SAM žada, kad onkologinės chemoterapijos paslaugos bus prieinamesnės

Onkologinės chemoterapijos paslaugos bus prieinamesnės – naikinamas jų skirstymas į antrinį ir tretinį lygius, trečiadienį skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak ministro Aurelijaus Verygos paslaugų skirstymas dažnai nepasiteisino, tad reikalingas jų harmonizavimas, atsižvelgiant į pacientų poreikius.

„Tai ne tik apriboja, sukelia nepatogumų, rūpesčių, bet ir painiavos pacientams. Pavyzdžiui, antrinio lygio paslaugas teikiančios ligoninės, net ir turėdamos profesionalius medikus, negalėjo teikti tretinio lygio paslaugų. Net jei būdavo teikiamos abiejų lygių paslaugos, kaskart buvo būtinas siuntimas, nukreipiant pacientą iš vieno lygio į kitą, todėl gydymo procesas strigdavo. O juk kalba eina apie itin sunkią ligą, kai svarbi kiekviena gydymo diena“, – SAM pranešime cituojamas A. Veryga.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Onkologijos instituto vadovės Elonos Juozaitytės teigimu, onkologijos chemoterapijos paslaugos neturi būti atsietos nuo daugiadalykinės onkologinės komandos veiklos, sprendžiant ir įgyvendinant kompleksinį paciento gydymą.

„Onkologinių ligų diagnostikai ir pilnaverčiam gydymui būtina ligoninės diagnostinė ir gydymo bazė. Tai yra radiologinė, radionuklidinė diagnostika, spindulinis, chirurginis gydymas, patologinė tarnyba, genetikos tyrimų galimybės. Tai yra prieinama Lietuvos onkologinę pagalbą teikiančiose gydymo įstaigose, kur sisteminis vėžio gydymas yra tik kompleksinio gydymo dalis“, – sakė profesorė.

Ji pabrėžė, kad šiuolaikiniai chemoterapiniai ir biologiniai vaistai yra prieinami visose onkologinę pagalbą teikiančiose gydymo įstaigose, jose dirba kvalifikuoti specialistai.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos duomenimis, šiuo metu šalyje veikia septynios įstaigos, turinčios teisę ligoninėse teikti onkologijos chemoterapijos paslaugas: Nacionalinis vėžio institutas, Santaros ir Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Iš jų dvi – Santaros klinikos ir Respublikinė Panevėžio ligoninė – iki šiol teikė tik antrinio lygio, likusios – ir antrinio, ir tretinio lygio stacionarines onkologijos chemoterapijos paslaugas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi