Lietuvoje

2019.07.31 17:40

Kalbant apie galimą eurokomisarą prezidentūroje skamba ir moterų pavardės

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.31 17:40

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas trečiadienį žurnalistams teigė, kad renkantis galimą eurokomisarą svarstomos ir moterų kandidatūros.

Šalies vadovo atstovas teigė, kad šiuo metu vyksta konsultacijos, tačiau tikėtina, kad kandidato į eurokomisarus pavardė paaiškės kitą trečiadienį. Tiesa, kandidatų pavardžių A. Zabarauskas neatskleidė.

„Šiandien vyko konsultacinis susitikimas dėl eurokomisaro ir buvo priimtas sprendimas konsultacijas tęsti toliau. Greičiausiai sprendimas bus priimtas kitą savaitę“, – sakė prezidento atstovas.

Kol kas yra įvardinta viena kandidatūra – Seimo „valstiečiai“ nutarė eurokomisaru siūlyti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių. Paklaustas, kaip prezidentas vertina šią kandidatūrą, A. Zabarauskas sakė, kad konsultacijos vyksta ne dėl vienos pavardės, o dėl to, kad Lietuva pretenduotų į svarbią poziciją.

„Svarbūs keli principai, gal net labiau nei pavardės. Vienas iš principų, kad valstybės interesas turėti vertingą portfelį yra svarbesnis už partinį interesą pasiūlyti pavardę. Antras svarbus dėmuo ir europinis interesas, o europinį interesą yra išreiškusi Europos Komisijos vadovė, kalbėdama apie lyčių lygiateisiškumo principą komisijoje“, – kalbėjo prezidento atstovas.

Jo teigimu, tarp šiuo metu svarstomų kandidatūrų yra ir moterų pavardžių. Tačiau jų jis neatskleidė.

Anot A. Zabarausko, Lietuva siekia gauti ekonominį, finansinį, energetinį portfelį.

Paklaustas, ar Lietuva dar nepavėlavo į derybas, A. Zabarauskas sakė: „Su terminais dar nevėluojame, dramos tame nėra, bet natūralu, kad norėtųsi tai padaryti anksčiau. Bet jei reikia aukoti kokybę vardan skubėjimo, to nesinori daryti. Kokybė yra svarbu.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.