Lietuvoje

2019.07.31 17:14

Veryga sako iš Nausėdos kritikos neišgirdęs: buvo tik klausimų

atnaujinta 17.53
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.31 17:14

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su potencialiais ministrų kabineto nariais. Trečiadienį jis susitiko su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Jau anksčiau kalbėta, kad prezidentas nėra visiškai patenkintas A. Verygos darbu. Žibalo į ugnį įpylė opozicija. Pirmadienį su G. Nausėda susitikę opozicinių partijų lyderiai teigė, kad sveikatos apsaugos ministras turėtų būti vienas iš ministrų, paliksiančių naujai formuojamą Vyriausybę.

Tačiau A. Veryga sakė jaučiantis premjero Sauliaus Skvernelio palaikymą, o opozicijos kritiką vadino natūraliu procesu.

Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta teigė, kad susitikimo tikslas buvo pakalbėti apie situaciją sveikatos sektoriuje, esmines problemas, iššūkius, tokius kaip ligoninių tinklo pertvarka, kompensuojamų vaistų skyrimo tvarka ir t.t.

S. Kėpšta teigė, kad šio susitikimo tikslas nebuvo priimti sprendimą dėl A. Verygos galimybės toliau tęsti darbą ministerijoje.

„Yra kur tobulėti kokybės gerinimo srityje.<...> Kalbėjome apie esmines problemas, tokias kaip ligoninių tinklas ir vienodos kokybės paslaugos tiek didžiosiose ligoninėse, tiek mažesnėse. Be abejo domino kompensuojamų vaistų reformos eiga, praktinis įgyvendinimas“, – sakė prezidento patarėjas.

Kritikos negirdėjo

Pats A. Veryga kalbėjo, kad su prezidentu kalbėjo ne tik apie nuveiktus, bet ir apie nepavykusius darbus: „Kodėl nepavyko, ar yra šansų juos dar šioje kadencijoje Seime priimti, įgyvendinti? Ir apie vaistų politiką, turėjau galimybę prezidentui pristatyti skaičius, paaiškinti, kodėl vieni ar kiti pokyčiai buvo daryti.“

Ministras nebuvo linkęs spėlioti, ar prezidentas leis jam toliau eiti pareigas.

Paklaustas, ar prezidentas išsakė kritikos, A. Veryga teigė, kad to, ką išgirdo, kritika nepavadintų. Anot jo, G. Nausėda uždavė klausimus, kurie aštriai aptarinėjami viešojoje erdvėje.

„Nevertinčiau to kaip kritikos. Vertinčiau kaip norą išsiaiškinti, kaip yra iš tiesų. Sulaukiau įvairiausių klausimų. <...> Vertinu tai kaip nuoširdų domėjimąsi ir norą suprasti“, – sakė A. Veryga.

Aurelijus Veryga po susitikimo su Gitanu Nausėda nebuvo linkęs spėlioti, ar prezidentas leis jam toliau eiti pareigas
Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta po Nausėdos ir Verygos susitikimo: tikslas – užtkrinti medicinos paslaugų kokybę visose gydymo įstaigose
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.