Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.31 15:58

Skvernelis: Veryga turi tęsti darbą, o Masiulio likimas priklauso koalicijai

Nepaisant prezidento Gitano Nausėdos pareiškimo, kad šiuo metu laikinai einantis pareigas susisiekimo ministras Rokas Masiulis dirba gerai, todėl turėtų tęsti vadovavimą ministerijai, pats premjeras Saulius Skvernelis toliau tvirtina, kad R. Masiulio likimas priklauso nuo koalicijos. Paklaustas apie Aurelijaus Verygos likimą, premjeras sako, kad sveikatos apsaugos ministras turi tęsti darbą atnaujintoje Vyriausybėje.

„Tai yra politinė koalicija, sudaryta sutartis, aš tikrai vertinu visus savo ministrus, kurie dirba ir kurie galėtų dirbti. (..) Jeigu po 2020 m. (Seimo rinkimų. – ELTA) pasikeis dauguma, tie ministrai, kurie dirba gerai, toliau galėtų dirbti“, – po Vyriausybės pasitarimo trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jis pažymėjo, kad nėra asmeniškai nusiteikęs prieš R. Masiulį. „Šiandien yra toks politinis sutarimas ir tos atsakomybės sritys pagal koalicijos sutartį atitenka kitoms politinėms jėgoms, ir tą reikia matyti ir į tai atsižvelgti. Tai yra tik su tuo susiję dalykai, ne su personalijomis, ne su asmenybėmis“, – pridūrė S. Skvernelis.

„Aš manau, kad ministras tikrai turi tęsti darbą“, – žurnalistams teigė ministras pirmininkas, kalbėdamas apie A. Verygą.

Pasak jo, A. Veryga ėmėsi spręsti daug klausimų, kurie iki šiol buvo tabu, pavyzdžiui, vaistų kainų.

„Manau, kad tikrai pakankamai gerai sprendžiamos ir socialinės problemos, kalbant apie gydytojus, slaugytojus“, – tvirtino S. Skvernelis.

Ministrų kabinetas atnaujinamas liepos pradžioje dėl valdančiosios koalicijos sutarus keturioms partijoms ir prisiekus prezidentui Gitanui Nausėdai.

Daugumą sudarančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga yra sutarusios pakeisti bent Susisiekimo, Vidaus reikalų ir Žemės ūkio ministerijų vadovus, bet prezidentui abejonių kelia ir kai kurių numatomų palikti ministrų veikla.

Tarp tokių ministrų yra ir A. Veryga. Prezidentas su juo susitinka trečiadienį popiet.

Prezidentui G. Nausėdai ir premjerui S. Skverneliui susitinkant dėl naujos Vyriausybės formavimo, galutinai nesutariama dėl naujų ministrų paskyrimo. G. Nausėda yra pareiškęs poziciją, kad dabartinis susisiekimo ministras R. Masiulis, kurį pagal naujos koalicijos sutartį turėtų pakeisti Lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos siūlomas Vladislavas Kondratovičius, dirba gerai ir turėtų tęsti vadovavimą Susisiekimo ministerijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23