Lietuvoje

2019.07.31 14:39

Po radinių Zuokų namuose nušalintas Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius

papildyta komentaru; atnaujinta 17.51
LRT.lt, BNS 2019.07.31 14:39

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius trečiadienį nusprendė nušalinti iš pareigų viešosios įstaigos „Jono Meko vizualiųjų menų centras“ direktorių Gintarą Sodeiką.

Toks sprendimas bus priimtas iki tol, kol bus tiksliai išsiaiškinta, kas yra dėžėse, LRT RADIJO laidoje „60 minučių“ sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Jis yra nušalintas tol, kol bus atliktas tyrimas. Termino tikslaus nėra, tai gali būti ir labai ilgai, ir labai trumpai, priklausomai nuo to, ką ten ras. Jis nušalintas tyrimo pagrindu“, – ketvirtadienį BNS informaciją patikslino savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis.

Toks sprendimas priimtas po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą dalis privačios J. Meko kolekcijos aptikta privačiuose namuose Užupyje.

Vilniaus miesto savivaldybė pasirengusi tarpininkauti, nustatant šios kolekcijos vertę ir sprendžiant dėl tolesnio šios kolekcijos likimo.

Vizualiųjų menų centro vadovas: nė vienas kolekcijos vienetas nėra kur nors kitur

Nė vienas Jono Meko kolekcijos vienetas nėra kur nors kitur, teigia viešosios įstaigos J. Meko vizualiųjų menų centro vadovas Gintaras Sodeika.

„Centras savo pilną, skaitytą, inventorizuotą ir audituotą pilnai bei nuodugniai 2015 metais kolekciją saugo pas save, ir nė vienas kolekcijos elementas, nė vienas vienetas nėra kur nors kitur“, – BNS trečiadienį sakė G. Sodeika.

Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį pranešė, kad meras Remigijus Šimašius atleido J. Meko vizualiųjų menų centro vadovą G. Sodeiką, dalį privačios menininko kolekcijos aptikus buvusio sostinės mero Artūro Zuoko namuose, Užupyje.

„Toks sprendimas priimtas po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą dalis privačios J. Meko kolekcijos aptikta privačiuose namuose Užupyje. Vilniaus miesto savivaldybė pasirengusi tarpininkauti, nustatant šios kolekcijos vertę ir sprendžiant dėl tolesnio šios kolekcijos likimo“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Tuo metu pats G. Sodeika teigė apie atleidimą nieko nežinantis ir apie A. Zuoko namuose atrastus kolekcijos vienetus girdėjęs tik gandus.

„Aš vertinu tai kaip kažkokį niekuo, jokiais faktais nepagrįstą gandą, kuris paleistas nežinia kieno, spėju, kad Agnės Zuokienės, siekiant gauti dėmesio. Šią insinuaciją laikau visišku nesusipratimu ir neturinčiu jokio pagrindo“, – teigė J. Meko menų centro vadovas.

LRT.lt primena, kad su buvusiu Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku besiskirianti Agnė Zuokienė šeimos namuose netikėtai rado „lobį“, tai yra galimai menininko Jono Meko meno kūrinius. Šiuos radinius trečiadienį iš Zuokų namų Užupyje išsivežė Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Kaip LRT.lt pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, A. Zuokienė kreipėsi į savivaldybę dėl rastų galimai meno kūrinių ir šį faktą užfiksavusi su antstoliais.

Radinys Zuokų namuose sukėlė tikrą šaršalą: kam priklauso Jono Meko palikimas?