Lietuvoje

2013.01.24 09:36

LRT geriausiems darbuotojams įteikti metų „oskarai“ – „bitinukai“ (nuotraukos)

lrytas.lt, LRT.lt2013.01.24 09:36

Kaip ir kasmet, prasidėjus Naujiesiems, LRT televizijos studijoje vyko darbščiausių visuomeninio transliuotojo darbuotojų apdovanojimai „Bitinukai 2012“.     

Kaip ir kasmet, prasidėjus Naujiesiems, LRT televizijos studijoje vyko darbščiausių visuomeninio transliuotojo darbuotojų apdovanojimai „Bitinukai 2012“.  Prieš dvylika metų LRT televizijoje gimusi tradicija gyva iki šiol. Visus metus tarsi bitės plušę radijo ir televizijos darbuotojai dažnai nėra tinkamai įvertinami, o jų darbas – ne visuomet pastebimas. Todėl iškilmingame renginyje geriausieji jų buvo apdovanoti LRT „oskarais“ – „bitinukų“ skulptūrėlėmis.

Renginio vedėjais tapo laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjai Eglė Daugėlaitė ir Ignas Krupavičius.

2012-ųjų „bitinukas“ geriausio TV laidų žurnalisto nominacijoje atiteko televizijos naujienų „bitutei“ Justei Navickaitei, kuri talkina ir „Labam rytui“, ir „Labai dienai“. Geriausiu radijo žurnalistu išrinktas Edvardas Kubilius, rengiantis ir skaitantis žinias LRT radijuje. Geriausia visų LRT televizijos kanalų laida pripažinta „Labas rytas, Lietuva“, radijo laida –„Pašnekesiai apie tave ir kitus“.

Už ilgamečius nuopelnus garbės „bitinuku“ pagerbtas LRT televizijos naujienų vienas iš vadovų Jonas Ramelis.

„Bitinukai“ taip pat įteikti 2012-ųjų Metų žmogaus titulą gavusiam judėjimui „Darom“ bei „Kultūros šviesuliu“ klausytojų išrinktai bibliotekininkei iš Ažuožerių Daivai Agafanovienei.

Geriausiu visų laikų LRT radijo programų laidų vedėju ar žurnalistu pretendavo tapti Justina Mitkaitė, Raminta Jonykaitė ir Edvardas Kubilius. Pastarasis ir buvo pripažintas geriausiuoju. Jam apdovanojimą įteikė Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė. „Be radijo neapsieina nei vienas. Radijo laidų galima klausytis ir namuose, ir važiuojant automobiliu, todėl tai tikrai svarbi informacijos priemonė“, – sakė politikė.

Atsiimdamas apdovanojimą E. Kubilius sakė: „Darbas radijuje mane „veža“. Į darbą einu kaip į šventę, mane į darbą neša kojos. Kada jos nustos nešti – nežinau, tačiau kol neša – einu.“

Geriausius LRT televizijų kanalų laidų vedėjo ar žurnalisto kategorijoje aplenkusi Nemirą Pumprickaitę ir Andrių Tapiną nugalėjo Justė Navickaitė. Jai „bitinuką“ įteikė 25-erius metus televizijoje dirbanti žurnalistė Edita Mildažytė. Sveikindama geriausią metų televizijos žurnalistę E. Mildažytė prisiminė, kad Justina – buvusi jos mokinė.

Tuo tarpu pati nugalėtoja sakydama padėkos kalbą džiaugėsi nurungusi profesionalius kolegas. „Nugalėti tokius senbūvius žurnalistus, kaip Andrius ir Nemira – ne tik „bitinukas“, tai visas avilys“, – sakė ji.

LRT televizijos Naujienų tarnybos direktorius Audrius Matonis apdovanojo geriausią „Metų debiuto“ vardą pelniusią Ugnę Galadauskaitę. Jos energija ir žingeidumas nurungė į kitus du pretendentus – Arną Mazėtį ir Mindaugą Raguotį. „Man tai – geriausia gimtadienio dovana. Naujienų tarnyboje sukausi kaip bitė. Esu dėkinga, kad manimi, vos atvykusia čia praktikuotis, pasitikėjo ir patikėjo sudėtingas užduotis. Ir ačiū visiems kaimynams, kurie 3 val. 20 min, ryto girdi visus tris mano žadintuvus“, – linksmai kalbėjo U. Galadauskaitė.

Kiek neįprasta nominacija – geriausias serialas, kuriuo buvo pripažintas „Šerlokas“. Apdovanojimą paskelbė LRT programų direktorius Rolandas Maskoliūnas. Kiti pretendentai – „Gražiausios pasaulio pasakos“ ir „Prisikėlęs faras“. Šiuo apdovanojimu buvo siekta išsiaiškinti žiūrovų auditorijos skonį – kas jiems patinka ir ką jiems galima pasiūlyti ateityje.

LRT Naujienų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Ramelis gavo garbės „bitinuką“ už lojalų ir profesiobalų darbą LRT. „Žvaigždės viską sureguliavo taip, kad apdovanojimus gaunu kas 30 metų“, – kalbėjo jis.

LRT radijuje dirbančia profesionale buvo pripažinta Sonata Jadevičienė. Aplenkusi savo konkurentes Reginą Verbaitienę bei Algį Mateiką ji gavo apdovanojimą nuo LRT radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės. „Esu labai susijaudinusi. Man smagu dirbti savo mėgstamą darbą. Ačiū jums visiems“, – susigraudinusi kalbėjo S. Jadevičienė.

Rimvydas Paleckis apdovanojo profesionaliausią LRT televizijos darbuotoją. „Bitinukas“ atiteko Margaritai Liaudanskienei – televizijos vyresniajai archyvatorei, be kurios televizijos naujienų tarnyba dažnai pasijaučia lyg be rankų. „Dėkoju tiems, kurie pasitiki mano darbu, nes kartais prireikia „vaizdų“, kuriuos aš surenku“, – kalbėjo kitus du nominantus naujienų tarnybos režisierių Justą Puluikį ir sporto redakcijos režisierių nurungusi darbuotoja.

Geriausia visų LRT radijo programų laida pretendavo tapti Justo Rožėno ir Mindaugo Nastaravičiaus jaunimui skirta laida „Nežinau“, taip pat – vienintelė Lietuvoje pusvalandinė žinių laida rusų kalba bei laida „Pašnekesiai apie tave ir kitus“. Ji buvo pripažinta geriausiaja. Apdovanojimą įteikė portalo delfi.lt vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. „Man, kaip žurnalistei, labai džiugu, kad yra LRT turi daug įdomių ir intelektualių laidų. Pavyzdžiui, šiandien klausiau laidą apie siurrealistinę dailę ir pagalvojau – kur gi kitur apie tai galėčiau išgirsti“, – mintimis dalinosi ji. Tiesa, apdovanojimo laidos žurnalistės ir psichologės atsiimti neatvyko. Tai už jas padarė Radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė.

Nurungusi analitinę laidą „Savaitė“ ir infomacinę dviejų valandų trukmės laidą „Mūsų laisvės metai“, geriausia visų LRT televizijų kanalų laida išrinkta bene populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida „Labas rytas, Lietuva“. Apdovanojimą atsiėmė laidos kūrėjas Modestas Naudžius, tačiau jam į kompaniją atėjo ir vakaro vedėjai, taip pat laidoje dirbantys žurnalistai E. Daugėlaitė ir I. Krupavičius. Jiems „bitinuką“ įteikė politikas Česlovas Juršėnas.

„Noriu padėkoti žiūrovams, artimiesiems ir visiems, kurie prisidėjo prie laidos kūrimo“, – savo kalboje sakė M. Naudžius. Jis taip pat džiaugėsi turėdamas galimybę dirbti su itin profesionaliais žmonėmis, kurių kiekvienas padarė didžiulį indėlį į tai, kad laida per ilgus metus tapo viena mėgstamiausių tarp daugelio televizijos žiūrovų.

Vakaro svečius linksmino Katažinos Nemycko ir „Kaštoninio“ choro pasirodymas, taip pat – grupių „Liūdni slibinai“,  „DAR“ ir „Gerai Gerai ir Miss Sheep“ atliekama muzika. Daugelį išjudino ir energingas Edmundo Kučinsko solo numeris.

„Bitinukus“ rinko LRT darbuotojai ir televizijos žiūrovai bei radijo klausytojai, balsuodami portale lrt.lt.

LRT „bitinukų“ apdovanojimų ceremoniją LRT televizijos žiūrovai galės pamatyti sausio 26 dieną 21 valandą, iš karto po „Panoramos“.