Lietuvoje

2019.07.31 15:01

Vyriausybė vėl neapsisprendė dėl rūkymo namų balkonuose

BNS 2019.07.31 15:01

Vyriausybė, trečiadienį po dviejų savaičių pertraukos vėl diskutavusi dėl draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose bei kitose viešose vietose, prie šio klausimo turėtų dar kartą sugrįžti kitą savaitę.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo nepritarti Seime svarstomoms įstatymo pataisoms, nes draudimo kontrolė pareikalautų neproporcingai didelių finansinių ir žmogiškųjų išteklių, įrodinėjimo procesas būtų sudėtingas ir užtruktų ilgai.

Anot ministerijos, net ir pritarus pataisoms, nebūtų draudžiama rūkyti vietose, iš kurių dūmai galėtų sklisti į kitų gyventojų butus – pavyzdžiui, atidarytų langų, laiptinių įėjimų, praėjimų tarp namų, rekuperacinių sistemų, vėdinimo angų, vieno iš sublokuotų kotedžų balkonų ar terasų.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas savo parašais parėmė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, parlamentarai Tomas Tomilinas, Antanas Vinkus ir dar 11 Seimo narių. Šį klausimą Vyriausybė jau planavo svarstyti liepos viduryje, tačiau tuomet jį nuspręsta atidėti.

Seimas nuo 2014 metų kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose, arčiau negu dešimt metrų aplink daugiabučius – pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimų nebūtų įmanoma įgyvendinti.