Lietuvoje

2019.07.31 09:40

Linkevičius: mes nesugebame įtraukti moterų į politinį gyvenimą

Dainora Karklytė, ELTA2019.07.31 09:40

Laikinai pareigas einantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad diskusijose dėl eurokomisaro paskyrimo Lietuvai, nors ir smarkiai vėluojant, reikia išsirinkti autoritetingą kandidatą, bei pareiškė nuogąstavimą, jog nėra bandoma į politinį gyvenimą įtraukti daugiau profesionalių moterų.

„Reikia siekti, kad būtų matomas tas atstovas, kad turėtų kažkokių svertų, galių, pageidautina tuose sektoriuose, kurie svarbūs ne tik Europai, bet ir Lietuvai. Tie sektoriai buvo įvardinti, bet, deja, tenka pripažinti, kad laikas bėga, ir jis jau beveik nubėgo, ir šiuo atveju konkuruoti ir derėtis bus labai sudėtinga“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė L. Linkevičius, pridūręs, kad pateikti kandidatai turės būti patvirtinti ne tik Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, bet ir Europos Parlamento.

Jo teigimu, tai, kad Lietuvoje nėra plačiai kalbama apie moterų kandidatūras, parodo, jog nesugebama visaverčiai įtraukti moterų į politinį gyvenimą.

„Tai rodo, kad mes per mažai galbūt skiriam dėmesio ir nesugebam jų įtraukti į politinį gyvenimą tiek, kiek jos gali ir sugeba, o sugeba iš tikrųjų tikrai daug, tik neatsiskleidžia tas potencialas“, – kalbėjo L. Linkevičius, vis dėlto pridūręs, kad ir kitose šalyse jaučiamas moterų trūkumas politikoje.

Ministro teigimu, priežasčių moterų pasyviam dalyvavimui yra įvairių, tačiau, pastebėjo jis, egzistuoja ir išankstinis nusistatymas, likęs nuo ankstesnių laikų. L. Linkevičius taip pat pridūrė, kad Lietuva neturi didžiuotis tuo, kad šiuo metu Ministrų Kabinete dirba tik vyrai, nes, pasak jo, tokių Vyriausybių pasaulyje mažai kur belikę.

„Jos tikrai turėtų būti aktyvesnės ir labiau matomos tiek politikoje, tiek ekonomikoje, tiek apskritai valstybių valdyme“, – sakė L. Linkevičius.

Vykstant diskusijoms, ką Lietuva turėtų deleguoti į eurokomisaro postą, vis dažniau pasigirsta raginimų atsižvelgti į Europos Komisijos pirmininkės U. Von der Leyen reikalavimą pateikti dvi kandidatūras – vyro ir moters, taip siekiant palaikyti lyčių pusiausvyrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.