Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.30 21:38

Neringoje bus atsisakyta vienkartinio plastiko: per dieną išmetamas įspūdingas kiekis šiukšlių

Buriuotojų sąjunga, Neringos savivaldybė ir Kuršių nerijos nacionalinis parkas skelbia „Ne – plastiko bangai“. Antradienį keliasdešimt buriuotojų paplūdimiuose rinko šiukšles, o visą savaitę Neringoje raginama nenaudoti jokio vienkartinio plastiko.

Vidurdienį nemenkas būrys Lietuvos buriuotojų sąjungos narių pasklinda po Neringos paplūdimius: į maišus Kuršių marių regatos dalyviai renka šiukšles, daugiausia – plastiką. Buriuotojų sąjunga, Neringos savivaldybė ir Kuršių nerijos nacionalinis parkas suvienijo jėgas ir sako „Ne plastiko bangai“.

„Visi negalvodami ima viską į vienkartinius, meta. Labai nesunkiai mes paskaičiavom, kad Lietuvoje per dieną išmetama apie 100 tonų plastiko – tai įspūdingi skaičiai, du vagonai kiekvieną dieną“, – pasakoja Buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Vos po valandos darbo buriuotojai grįžta nešini beveik pilnais maišais šiukšlių. Kuršių nerijos nacionalinis parkas paplūdimius prižiūri, tačiau ypač atokiau, laukiniuose paplūdimiuose, papildomos darbo rankos tikrai praverčia.

„Mes dabar esame prie jūros ir jeigu rasime čia plastiko, jis, ko gero, nebus paliktas žmonių, tiesiog jūros bangos, priklausomai nuo vėjo krypties, ima kartais jų ir atneša iš nežinia kur. Jeigu jų nesurenki laiku, jie pakyla virš kopos ir pasileidžia per visą mišką“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Ypač daug plastiko lieka po masinių renginių. Vasarą Nidoje – tiesiog nesibaigiantis jų maratonas. Verslas bus skatinamas atsisakyti plastiko.

„Tai nebus tik vienkartinės akcijos. Tai bus edukacija mūsų ugdymo įstaigose, taip pat vyks darbas su mūsų verslo struktūromis, kurios sutiks geranoriškai, ar taikant tam tikrą lengvatų sistemą, palaipsniui atsisakyti to plastiko“, – tikina Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis.

Visą šią savaitę Neringoje plastikui ne sako ir prekybos centras, siūlantis rinktis daugkartinius ar popierinius maišelius, kai kurie verslininkai ragina naudoti daugkartines stiklines, paliekant už jas užstatą.

Plačiau – reportaže (nuo 27.36 min.):

Panorama. Pašalpa iš skurdo neišgelbsti: vietoje paskatinimo įsidarbinti, žmonės tampa priklausomi nuo paramos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi