Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.16 17:34

Kaunas laidoja grandiozinį A. Kupčinsko projektą

Naujoji Kauno valdžia laidoja buvusio mero Andriaus Kupčinsko planus iš pagrindų rekonstruoti tragiškos būklės Raudondvario plentą. Atsakymas į klausimą „kodėl“ labai paprastas – tam nėra reikiamų keliasdešimties milijonų eurų.

Naujoji Kauno valdžia laidoja buvusio mero Andriaus Kupčinsko planus iš pagrindų rekonstruoti tragiškos būklės Raudondvario plentą. Atsakymas į klausimą „kodėl“ labai paprastas – tam nėra reikiamų keliasdešimties milijonų eurų.

Valdantieji į Raudondvario plentą siunčia asfalto klojimo mašiną „Remix“. Opozicija įsitikinusi, kad tai tik laikinas sprendimas, o šia technologija sutvarkyta gatvė tarnaus neilgai.

Kauno vadovai sako, kad Raudondvario plentas bus sutvarkytas iki rugsėjo pradžios, o tai kainuos „vos“ pusantro milijono eurų.

Grandioziniai planai dedami į stalčių

Buvusi Kauno valdžia planavo grandiozinę rekonstrukciją, kurios kaina – 35-40 mln. eurų. Tiesa, tokią sumą apskaičiavo jau dabartinė valdžia, kuri teigia, kad tokia kaina gerokai per didelė. Senoji valdžia skaičiavo, kad būtų pakakę 30 mln. eurų. Už šią sumą 7 kilometrų gatvė būtų sutvarkyta iš pagrindų. Taip, kaip A. Juozapavičiaus prospektas. Tačiau dabartinė valdžia sako, kad tokia suma miestui – nepakeliama našta.

„Nereikia kauniečių vedžioti už nosies, ypač prieš rinkimus – pinigų nėra. Mes matome realią situaciją ir nenorime miesto praskolinti“, – teigė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Kauno valdžia būsimus darbus vadina „kapitaliniu remontu“. „Remix Plus“ technologijos būdu bus nutiesta nauja kelio danga, sutvarkyti šaligatviai. Šie darbai kainuos apie 1,5 mln. eurų. Į šią sumą neįskaičiuoti nauji šviesoforai.

Artimiausiame tarybos posėdyje planuojama priimti sprendimą ir skolintis reikiamas lėšas. Darbus planuojama pradėti jau rugpjūčio pradžioje ir baigti iki rugsėjo 1 dienos.

Planai nustebino

Buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas įsitikinęs, kad „Remix“ technologija Raudondvario plente netinka.

„Tai laikinas sprendimas – metams ar dvejiems. Viskas greitai išlys, nes ten nėra jokių pagrindų. Jonavos, Tunelio gatvėse ir Karaliaus Mindaugo prospekte „Remix'as“ darytas su rizika. Matau, kad problema stumiama į kitą kadenciją. Man keista – yra projektas ir jo atsisakoma. Kaip sakant, atvarysime „Remix'ą“, dangą išlyginsime ir viskas – o po mūsų nors ir tvanas“, – teigė A. Kupčinskas.

P. Mačiulis pripažįsta, kad išties Raudondvario plento dangos pagrindas kelia nerimą. Tačiau esą rastas sprendimas – problematiškiausios vietos bus sutvarkytos, pagrindas sutvirtintas.

„Turime ir gerų pavyzdžių, ir blogų. Su rimta priežiūra galima padaryti, kad „Remix“ technologija tarnautų ilgai. Išsprendus kritines vietas tikrai nebus blogiau, nei Jonavos gatvė“, –  įsitikinęs P. Mačiulis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi