Lietuvoje

2019.07.30 14:50

Po Nausėdos susitikimo su Palioniu – abejonės ir dėl ministerijos perkėlimo į Kauną, ir dėl „vaučerių“

atnaujinta 15.19
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.30 14:50

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradeda susitikimus su potencialiais ministrų kabineto nariais. Pirmasis eilėje – žemės ūkio ministru siūlomas Andrius Palionis.

Apie tai, kad A. Palionis gali tapti ministru, kalbėta jau anksčiau. Jo pavardė tarp kandidatų buvo minima dar ieškant aplinkos ministro, tačiau kandidatūra buvo atmesta. Liepos pradžioje pasirašius koalicinę sutartį paaiškėjo, kad „socialdarbiečiai“ perima vadovavimą Žemės ūkio ministerijai, o ministru ketina siūlyti A. Palionį.

Prezidento vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Jaroslavas Neverovičius teigė, kad susitikime kalbėta apie žemės ūkio sektoriaus prioritetus ir iššūkius, laukiančias derybas dėl naujos daugiametės finansinės perspektyvos, ambicijų lygį.

„Kalbėjome, kad reikia mažinti temperatūrą dėl Žemės ūkio ministerijos struktūrinių reformų. Prezidentas iš principo pritaria decentralizacijai ir didesnio svorio nukėlimui į provinciją.

Tačiau yra daug klausimų dėl Kauno miesto pasirinkimo, norėtume, kad čia sprendimai būtų pasverti, racionalūs, su kaštų ir naudos analize“, – sakė prezidento patarėjas, kalbėdamas apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną.

J. Neverovičius teigė, kad prezidentas norėtų žinoti, kokiais argumentais remiantis nutarta ministeriją iškelti į Kauną: „Nematėme, bent jau ministerija nepasidalino kol kas, iki šio momento, jokia kaštų-naudos analize. Mums paprašius tos informacijos, iš ministerijos gautas atsakymas paprašyti formaliai.“

Anot jo, prieš keletą dienų ministerijos buvo formaliai paprašyta pateikti informaciją, bet iki šiol atsakymo nėra gauta. Prezidento patarėjas sakė, kad nežinoma net koks yra formalus sprendimas, buvo referuojama į protokolinį Vyriausybės sprendimą.

„Tai, iš tiesų, nėra teisės aktas. Norėtume geriau suprasti, kas yra siūloma, kodėl ir kad tie sprendimai būtų pasverti, pagrįsti, apgalvoti“, – teigė J. Neverovičius.

Kol kas neaišku, ar A. Palionis bus skiriamas ministru, nes prezidentas dar nėra gavęs formalaus kandidatų į ministrus teikimo.

A. Palionis „vaučeriams“ nepritaria

Pats A. Palionis kalbėjo, kad su prezidentu aptarė svarbiausius iššūkius, turint omenyje, kad dirbti ministru jam tektų iki kitų rinkimų, tai yra kiek daugiau nei metus.

„Rūpėjo mano požiūris ir matymas, kurie darbai yra svarbiausi, koks mano požiūris į žemės ūkį, kaip mes galime prisidėti kuriant gerovės valstybę“, – po susitikimo komentavo A. Palionis.

Kalbėdamas apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną, kandidatas į ministrus sakė pasigendantis ne tik kaštų-naudos analizės, bet ir dialogo su ministerijos darbuotojais, profesinėmis sąjungomis. Pasak jo, reikėtų sėsti prie bendro stalo, inicijuoti derybas, kurios būtų teigiamos visoms šalims ir nuo kurių nekentėtų ministerijos darbas.

Tiesa, paklaustas, ar dar galima stabdyti šį procesą, A. Palionis teigė, kad nežino, kurioje stadijoje yra perkėlimo procesas.

Galimam ministrui abejonių kelia ir maisto talonų, vadinamųjų „vaučerių“ projektas: „Man ameniškai jis nepriimtinas. Manau, kad kaimo plėtros programos pinigus galima panaudoti efektyviau, negu investuojant į parduotuves, kurios paskui neaišku, ar neužsidarys.“

Kandidatas į žemės ūkio ministrus Andrius Palionis: kaimo plėtros programos pinigus galima panaudoti efektyviau
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.